• Wycieczka do Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

        • Uczniowie klas IV i V zwiedzili 14 września jeden z najważniejszym przemyskich zabytków – Zamek Kazimierzowski. Podczas szkolnej wycieczki, oprowadzanej przez przewodnika, dzieci zapoznały się 

          z historią zamku, oraz obejrzały kilka najciekawszych pomieszczeń: basztę zamkową, skąd mogły podziwiać panoramę miasta, lochy pod zamkiem oraz salę teatralną, gdzie działalność prowadzi najstarszy teatr- Fredreum. 

          Kolejną atrakcją było zwiedzanie archikatedry przemyskiej i krypt grobowych biskupów przemyskich. Wyjątkowym obiektem w podziemiach są masywne mury romańskiej rotundy Św. Mikołaja z XI wieku. Ostatnim etapem wycieczki był spacer uliczkami Starego Miasta. 

        • TALENCIAKI

        • Już po raz drugi bierzemy udział w akcji organizowanej przez LIDL

          "Szkoły pełne talentów"!

          Chcemy w dalszym ciągu rozwijać dziecięce tanenty, dzięki różnym sprzętom edukacyjnym i sportowym.

          Prosimy uczniów, rodziców, dziadków  o zbieranie telenciaków i wrzucanie ich do naszych pudełek rozstawionych w całej szkole.

          Można również osobiście przypisać talenciaki na stronie inetrentowej:

          www.lidl.pl/szkoly

          Należy wybrać naszą szkołę i zeskanować kod QR bądź wpisać ręcznie kod.

           

          Dziękujemy!

           

        • "Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024"

        • Dnia 04.09.2023r. cała nasza szkoła zainaugurowała nowy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Olszanach, następnie wszyscy udali się do szkoły na dalszą część uroczystości.

          Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus na wstępie przywitała wszystkich zgromadzonych gości w osobach: Wójta Gminy Krasiczyn - Pana Tadeusza Bobka, ks. Jana Batorego proboszcza z Zalesia, rodziców, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególnie serdecznie Pani Dyrektor powitała najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego i klasy I. Niektórzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. 

          Następnie przypomniała, że dzień 1-go września jest ważnym dniem, ponieważ obchodzimy 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pani Dyrektor przedstawiła najważniejsze sprawy organizacyjne.

          Z okazji 40-lecia pracy Wójt Gminy Krasiczyn wręczył Pani Dyrektor podziękowania oraz nagrodę jubileuszową, a p. Annie Śliwa akt nadania stopnia awansu zawodowego  nauczyciela mianowanego. 

          Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym, a nauczycielom powodzenia w codziennej pracy z uczniami.

      • "Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023''
        • "Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023''

        • "Kiedy wydaje się, 

          że wszystko się skończyło,

          wtedy dopiero 

          wszystko się zaczyna...''

                                                       Jan Twardowski 

           

          Po miesiącach wytężonej pracy , 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Olszanach. Następnie społeczność szkolna przemaszerowała do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczysta akademia. 

          Pani Dyrektor Barbara Nawojska - Synus przywitała uczniów klas 0 - VIII, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną przygotowaną przez kl. III pod kierunkiem p. Elżbiety Kozak. Uczniowie kl.III za pomocą wierszy, piosenek i tańca wspominali trzy lata spędzone w klasie. Dziękowali swojej wychowawczyni i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor świadectw z wyróżnieniem oraz nagrody i dyplomy uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz podziękowania i gratulacje rodzicom uczniów wyróżnionych.

          Nagrode Dyrektora Szkoły otrzymała Dominika Kuźbida z kl. VIII za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywną i twórczą działalność w Samorządzie Uczniowskim oraz Wolontariacie. 

           Przewodnicząca Rady Rodziców p. Bernadetta Mazurkiewicz w imieniu Rady Rodziców serdecznie podziękowała Pani Dyrektor za pracę na  rzecz dobra szkoły i dzieci,  za uśmiech, za dobre słowo, za okazywaną życzliwość i wsparcie. 

          Część oficjalną uroczystości zakończyło przemówienie Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za całoroczną pracę. Szczególne podziękowania skierowała do rodziców, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie naszej szkoły : przewodnicząca Rady Rodziców p. B. Mazurkiewicz, p. M. Owsianka, p. M. Czwerenko - Kogut, p. M. Dmytryszyn, p. A. Dobrowolska, p. M. Kuźbida. 

          Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła życzenia dla wszystkich uczniów,  udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami. 

           

           

          Wyróżnieni uczniowie:

          Kl.IV

          Oliwia Andres

          Oliwia Porczak

          Gabriel Chawa

          Liliana Lemich

          Magdalena Dobrowolska

          Maria Dobrowolska

          Anna Szmuc

          Weronika Wolanin

          Miłosz Poznański

          Michał Młynarski

           

          Kl.V

          Antoni Szmuc

          Laura Brzeżawska

           

          Kl.VI

          Szymon Tkacz

          Miłosz Mościszko

          Szymon Lekki

           

          Kl.VIII

          Martyna Amarowicz

          Dawid Rowiński

          Dominika Kuźbida

          Jakub Hołowiecki

          Mateusz Mościszko

           

           

        • “DO WIDZENIA PRZYJACIELE” - POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW ''

        •  

          Ktoś, kiedyś, gdzieś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. 21 czerwca 2023 roku odbyło się pożegnanie tegorocznych Absolwentów naszej szkoły.

           Podczas uroczystej akademii, którą z tej okazji przygotowali uczniowie klasy ósmej nastąpiło uroczyste  przekazanie sztandaru następcom z klasy siódmej. Program artystyczny wraz z ciepłymi słowami: "W podzięce za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce" był szczególną dedykacją dla Pani Dyrektor, całej Rady Pedagogicznej, Pracowników szkoły, Rodziców, Koleżanek i Kolegów.

           Ósmoklasiści przedstawili krótką prezentację, dzięki której  mogliśmy zaobserwować, jak uczniowie zmienili się przez te dziewięć lat oraz przypomnieć sobie różne wydarzenia ze szkolnego życia. Na koniec były  kwiaty  i życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły, wyrażające wdzięczność za wychowanie i opiekę, za trud i serce włożone w proces ich edukacji. 

          Pani Dyrektor Barbara Nawojska - Synus pogratulowała wszystkim uczniom i rodzicom oraz złożyła życzenia: "niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Życzymy dostania się do wymarzonych szkół oraz bezpiecznych i słonecznych wakacji. 

           Jesteście gotowi, by rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Niech w tym czasie towarzyszą Wam słowa  patrona naszej szkoły  Jana Pawła II : „ Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Starajcie się, aby podejmowane wybory były przemyślane i sprzyjały  spełnianiu Waszych oczekiwań i marzeń.

           

          Gratulujemy ukończenia szkoły.

           

          “ Do zobaczenia w dorosłym życiu”

           

        • "Wyniki z Konkursu Matematycznego ALBUS''

        • 25 kwietnia 2023 roku ośmiu uczniów klas IV - VIII wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Albus. Testy konkursowe są  testami jednokrotnego wyboru. Zaś zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ich ciekawa formuła  stanowią dla wszystkich uczniów zachętę do udziału w konkursie. Konkurs nie jest przeznaczony tylko dla uczniów najlepszych i każdy uczeń ma szansę sprawdzenia swoich umiejętności. 

          Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:

           

                    Miłosz Poznański klasa IV i Dawid Rowiński klasa VIII.

           

          Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.



                                                   G R A T U L U J E M Y  !

        • Koło fotograficzne "Okiem przyrodnika"

        • Uwaga, uwaga! Prace koła fotograficznego „Okiem przyrodnika” działającego w roku
          szkolnym 2022 / 2023 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach dobiegły
          końca.Ostatnie zdjęcia naszych fotografów to prace do projektu „Cztery pory roku –
          LATO”.
          Polegał on na samodzielnym wykonaniu i przesłaniu zdjęć wybranego obiektu w
          różnych warunkach przyrody. Nie dopisuje nam w tym roku pogoda, ciężko znaleźć
          odpowiedni obiekt, ale nasi uczniowie są niezawodni Kolejny raz udowodnili, że dla
          chcącego nie ma nic trudnego.

          Na adres mail koła okiemprzyrodnika@interia.pl swoją pracę nadesłała

          Karolina Tkacz.


          KAROLINA TKACZ z kl. 7 wykonała najlepszy album fotograficzny pt. „Cztery pory
          roku”. Należą się jej gratulacje za cierpliwość i wytrwałość.

          Nagrodę dla Karoli (bon podarunkowy) ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Krasiczyn.

          Serdecznie dziękujemy.


          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Karolę w ramach projektu szkolnego. 

        • Średniowieczne grody i zamki - ciekawa lekcja historii

        • W ramach lekcji historii klasa IV miała za zadanie wykonać makiety średniowiecznych grodów i zamków.

          Głównym celem zadania było zachęcenie do pogłębiania wiedzy z zakresu historii Polski wczesnego średniowiecza, promowanie zdolności manualnych i wyobraźni oraz twórczej pracy. Na lekcji historii omówione zostały funkcje, znaczenie oraz zajęcia ludzi zamieszkujących średniowieczne zamki, grody i podgrodzia.

          Uczniowie we współpracy z rodzicami, po zdobyciu niezbędnej wiedzy wykonali makiety w domu, wykorzystując kartony, patyki, farby, liście, plastelinę i dużo wyobraźni. Makiety wykonane zostały nie tylko pomysłowo i estetycznie, lecz również zgodnie z prawdą historyczną.

          Zamek w Bobolicach - wykonane na dodatkowych zajęciach z historii : L. Lemich, M. Młynarski, M. Poznański, W. Wolanin, kl. IV

          Zamek Kazimierzowski - M. Dobrowolska, M. Dobrowolska, Kl. IV

          Gród Gniezno - O. Andres, kl. IV

          Gród Bródno - A. Szmuc, kl. IV

          Zamek Książ - O. Porczak, kl. IV

          Gród Raciąż - F. Sikora, kl. V

      • “Ratujemy i Uczymy Ratować”
        • “Ratujemy i Uczymy Ratować”

        • Program Edukacyjny “Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany jest do uczniów w szkołach podstawowych. „Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program  polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.”
          W ostatnim czasie uczniowie klasy IV i V naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez panią Alicję Kocik, która przeszła szkolenie z pierwszej pomocy organizowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – autora Programu Edukacyjnego “Ratujemy i Uczymy Ratować”. W części praktycznej każde dziecko wykonywało resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomie i układało swoich kolegów w pozycji bocznej ustalonej.
           
               Już od najmłodszych lat chcemy wykształcić u dzieci umiejętność prawidłowego zachowania się w trudnych sytuacjach, w których odpowiednia wiedza i szybka reakcja może uratować życie drugiemu człowiekowi.

           

        • Certyfikat Wojewódzki Szkoły Promującej Zdrowie

        • Nasza Szkoła od lat należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie, prowadzimy cylkiczne działania dotyczące zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz zdrowia psychicznego.

          Podjęliśmy szereg działan sprzyjających zdrowiu oraz podnoszących wiedzę o zdrowym stylu życia całej społecznośi szkolnej.

          Jednym z naszych działań była promocja zdrowego odżywiania, dzieci wykonywały sałatki, kanapki oraz rózne przekąski. Dowiedziały się jakie korzyści daje im jedzenie warzyw i owoców, przestrzeganie zasad regularnego jedzenia oraz zbilansowanej diety.

          Odbyło się także spotkanie z panią dietetyk, gdzie w swojej prelekcji uświadomiła uczniów, rodziców jak ważna jest zbilansowana dieta oraz odpowiedni dobór produktów.

          Dużą uwagę w naszej szkole zwraca się na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych w plenerze. W związku z tym organizowane były lekcje terenowe, rajdy, wycieczki, dni spotru, marszobiegi oraz wyjazd na basen.

          Niezrównaną i najważniejszą wartością człowieka jest zdrowie psychiczne, dlatego zwróciliśmy uwagę na emocje wśród dzieci oraz jak sobie z nimi radzić, w ramach Apteczki Pomocy Emocjonalnej. Po okresie pandemii bardzo ważny jest stres wśród młodych ludzi i techniki radzenia sobie z nim. Zwróciliśmy uwagę na osoby w spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami, dlatego obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu oraz Dzień Kolorowej Skarpetki.

          Nasi uczniowie brali udział w ogólnoposkim teście o zrowiu O;SzToZ , konkursie zorganizowanym przez edu Junior - Żywienie - Kalendarz Zdrowego Odżywiania, a także od lat bierzemy udział w programie profilaktycznym "Trzymaj Formę"

           

          Dnia 19.06,2023 Pani Dyrektor Barbara Nawojska- Synus w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie  odebrała Certyfikat Wojewódzki Szkół Promujących Zdrowie.

          Gratulujemy całej społeczności szkolnej za chęci oraz zaangażowanie w staraniu się o bycie zdrowym!

           

        • "Dzień Mamy i Taty''

        • Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 16 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

          W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim  rodzicom  podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne oraz przygotowali dla swoich rodziców liczne niespodzianki. Występy przepełnione były słowami miłości i wdzięczności za macierzyński trud, a mamy i tatusiowie z dumą i wzruszeniem podziwiali artystyczne popisy i zdolności aktorskie swoich kochanych dzieci. 

           Na zakończenie uroczystości dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości.  


          Dzień Mamy i Taty przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

           

          Nad całością części artystycznych w klasach czuwały wychowawczynie: M. Król, E. Baran, B.Trojan i E. Kozak. 

        • ''Wizyta w Oddziale Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie''

        • 15 czerwca 2023 roku uczniowie klasy ósmej odwiedzili oddział banku i wzięli udział w tzw. lekcji bankowej. Program obejmował wykład na temat misji i zadań NBP, warsztaty z rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych, zwiedzanie mini muzeum bankowego oraz możliwość zamiany drobnego bilonu w samoobsługowym urządzeniu do wymiany. Uczniowie dowiedzieli się dodatkowo  wielu ciekawych rzeczy, np. gdzie i jak przechowywane są duże ilości pieniędzy w naszym kraju, co dzieje się ze zniszczonymi banknotami,obejrzeli banknoty kolekcjonerskie. Jednym z nich jest banknot z wizerunkiem naszego patrona, Jana Pawła II. Wszyscy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w tych zajęciach. Następnie ósmoklasiści razem z wychowawcą udali się na spacer po Rzeszowie, chcąc lepiej poznać miasto. Oczywiście, jak na każdej wycieczce nie mogło zabraknąć lodów, słodyczy i “ niezdrowego jedzenia” . Był to mile spędzony czas, zwłaszcza,że za chwilę Ci uczniowie opuszczą mury naszej szkoły.

           

        • "Spotkanie z żołnierzem zawodowym''

        •  

          „ A jak ja urosnę i jak będę duży

          zostanę żołnierzem,

          w wojsku będę służył.

          Będę chodził dumny w żołnierskim mundurze,

          a gdy ktoś mnie spyta powiem Polsce służę..”

           

          Dnia 13 czerwca naszym gościem był st.szer.spec. Tomasz Duniewicz, który służy w 5 Batalionie Sztrzelców Podhalańskich. Opowiedział dzieciom o wojsku i zachęcał do rozwijania postaw patriotycznych. Uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem. Mówił, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich praca dla naszej ojczyzny. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Żołnierz pokazał też dzieciom różne elementy umundurowania: czapki, berety, hełm, pas oraz strój galowy. 

          Dzieci miały okazje zadać wiele ciekawych pytań. Rozmawiały też z zaproszonym gościem o wojskowych pojazdach i samolotach. Żołnierska wizyta była bardzo udana i ciekawa. Panu st.szer.spec. Tomaszowi Duniewicz serdecznie dziękujemy za czas poświęcony dzieciom i pokazanie, jak niezwykłym zawodem jest służba żołnierza.

           

           

        • Przedstawienie profilaktyczne "Zaczarowany eliksir''

        • 12 czerwca naszą szkołę odwiedził Krakowski Teatr Kurtyna z przedstawieniem profilaktycznym pt. ''Zaczarowany eliksir". Kontakt z żywym aktorem dał uczniom powód do uśmiechu. Przedstawienie łączące ruch, obraz, słowo i muzykę pozwoliło dzieciom chłonąć sztukę teatralną wszystkimi zmysłami. Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy weszli w interakcję z dziećmi,  co skutkowało wspólną zabawą.

          W zakresie edukacji zdrowotnej spektakl kształtował postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, szkodliwy wpływ używek i „śmieciowego” jedzenia na zdrowie człowieka. Społecznie kształtował wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, zachowanie obowiązujących norm i reguł kultury osobistej, odróżnianie dobra od zła, nieufność w stosunku do nieznajomych dorosłych oferujących nam prezenty czy też zachęcających do wspólnej zabawy lub spaceru.

        • Gminny Konkurs Matematyczny “Czwartoklasista na 6”

        • W środę 7 czerwca 2023 roku  odbył się w naszej szkole Gminny  Konkurs Matematyczny “Czwartoklasista na 6”, który zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki matematyki, Jolanta Kostkiewicz i Joanna Suliba. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia,popularyzacja matematyki oraz integracja środowiska uczniowskiego na terenie gminy. Po eliminacjach szkolnych do konkursu przystąpiło 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie i 4 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach. Uczniowie zmierzyli się z 11 zadaniami o różnym stopniu trudności. 

           Najlepiej poradzili sobie: 

           

          I miejsce - Oliwia Andres   SP Olszany

          II miejsce -  Oliwia Porczak   SP Olszany

          III miejsce -  Tomasz Przybyłowicz   SP Krasiczyn

           

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

           

        • Wycieczka do Przemyśla.

        • W poniedziałek 5.06.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce szkolnej do Przemyśla. Młodsi uczniowie obejrzeli  w kinie Helios  seans filmu “Super Mario Bros” Uczniowie klas starszych udali się na zwiedzanie miasta Przemyśla z przewodnikiem. Przemyśl jest jednym z najpiękniejszych podkarpackich  miast Zwiedzanie rozpoczęło się na Kopcu tatarskim, wzgórzu górującym nad miastem –  rozciąga się z niego piękna panorama na miasto oraz rzekę San oraz okoliczne miejscowości. Kolejnym punktem zwiedzania był przemyski dworzec, rynek oraz podziemia Katedry. Pani przewodnik przekazała  wiele ciekawych informacji o Przemyślu jako  jednym  z najstarszych miast o bardzo ciekawej historii i potężnej liczbie zabytków oraz twierdzy.  Ostatnim punktem wycieczki dla wszystkich były do wyboru pizza, kebab oraz lody. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki. 

           

        • Jubileusz 15-lecia nadania imienia Szkole Podstawowej w Olszanach

        • 2 czerwca 2023 r. uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przeżywali kolejny piękny jubileusz 15-lecia nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Olszanach. 

          Był to ważny dzień dla całej społeczności szkolnej. Wspominaliśmy, bowiem życie naszego Patrona, jego działalność i nauczanie. Jubileusz nadania imienia szkole był okazją do sięgnięcia w przeszłość, przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach, współtworzących historię Szkoły Podstawowej w Olszanach.

          Uroczystość 15-lecia nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Olszanach rozpoczęliśmy Mszą Świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Adama Szala. Potem uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do Szkoły Podstawowej w Olszanach, gdzie zaproszeni goście oraz rodzice i uczniowie zwiedzili specjalnie przygotowaną na tę okoliczność Izbę Pamięci Jana Pawła II.

          Następnie w nowej hali sportowej Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus przywitała zaproszonych gości, a także wspominając wydarzenia sprzed 15 lat powiedziała, że „dzień 28 maja 2008 roku zapisał się w historii naszej szkoły, jako jeden z najważniejszych. Właśnie wtedy nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia Jana Pawła II. Tym aktem, na całe dziesięciolecia związaliśmy pracę wychowawczą szkoły z  największym autorytetem współczesnego Świata, Kościoła i naszej Ojczyzny. Patronem szkoły został – Święty Jan Paweł II – nie tylko wielki Polak, ale i jeden z najwybitniejszych ludzi epoki. (…) Chcemy, aby nasi uczniowie mogli zawsze powołać się na kogoś, kto nie zgadzał się na zastąpienie dobra egoizmem i nienawiścią, a nauka i zdobywanie wiedzy było priorytetem życia szkolnego i pozaszkolnego. Naszym działaniom przyświecają słowa świętego Jana Pawła II „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali".

          Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór, który wciąż pozostaje niedościgłym ideałem”. 

          Po wystąpieniu Pani Dyrektor odbyła się bardzo ładna część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV i V przygotowanych przez panie J. Bąk i A, Kocik. Serca publiczności poruszyły dziewczynki tańczące z flagami w kolorach papieskich i flagi maryjnej.

          Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Jego ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, w imieniu Starosty Przemyskiego pani Małgorzata Homycz-Śmigielska oraz Pan Jarzy Gruszecki Sekretarz Gminy Krasiczyn i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krasiczynie Pan Marek Kuźmiuk.

          Za zaszczycenie swoją obecnością naszych skromnych obchodów jubileuszu nadania imienia Szkole Podstawowej w Olszanach składamy serdeczne podziękowania znakomitym gościom: 

          Ks. Arcybiskupowi Adamowi Szalowi, 

          Ks. Dziekanowi Stanisławowi Kotowi,

          Ks. Zenonowi Fereszowi – Proboszczowi Parafii w Olszanach,

          Ks. Dariuszowi Pruchnickiemu - rektorowi kościołów w Tarnawcach i Zalesiu,

          Pani Małgorzacie Chomycz-Śmigielskiej – w imieniu Starosty Przemyskiego,

          Pani Ewie Prokopskiej – Skarbnikowi Gminy Krasiczyn,

          Panu Jerzemu Gruszeckiemu – Sekretarzowi Gminy Krasiczyn,

          Panu Mieczysławowi Wojciechowskiemu – Przewodniczącemu Rady Gminy Krasiczyn

          oraz Radnym Gminy Krasiczyn i Dyrektorom zaprzyjaźnionych szkół.

            Na podsumowanie uroczystości Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus podziękowała  nauczycielom uczniom, pracownikom szkoły oraz Radzie Rodziców za zaangażowanie i przygotowanie pięknej uroczystości. 

          Szczególne podziękowania dla pań z Rady Rodziców: p. B. Mazurkiewicz,
          p. M. Czwerenko – Kogut, p. M. Owsiance, p. A. Dobrowolskiej. P. M. Dmytryszyn za pomoc w przygotowaniu uroczystości. 


           

        • Egzamin ósmoklasisty

        •    W dniach 23 -25 maja 2023 roku w całym kraju, w tym również w naszej szkole, odbył się egzamin ósmoklasisty. Uczniowie w ciągu tych trzech dni mierzyli się z zadaniami z  języka polskiego, matematyki,  języka angielskiego i języka niemieckiego.

          Dla ósmoklasistów był to prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności nabytych w naszej szkole. Jest to również przepustka do kolejnego etapu kształcenia.            Wyniki egzaminu mają ogromny wpływ na przyszłość młodego człowieka,ponieważ liczba zdobytych punktów będzie miała znaczenie przy wyborze szkoły ponadpodstawowej. Wyniki egzaminu poznamy dopiero w lipcu. 

                   Z całego serca życzymy wszystkim zdającym,aby były one jak najlepsze!

        • Wycieczka do Rzeszowa

        • W środę 17 maja uczniowie klas IV, V i VI wybrali się do Rzeszowa. W trakcie wycieczki zwiedzili podziemną trasa turystyczna pod płytą rzeszowskiego rynku. To pozostałości niegdysiejszych kupieckich piwnic. Dziś połączono je w labirynt korytarzy i wypełniono ekspozycją, dzięki której poznamy historię i ciekawostki o mieście i regionie, jego mieszkańcach, kulturze i tradycjach. Podczas zwiedzania uczniowie rozwiązywali zagadki interaktywne za których rozwiązanie otrzymywali dukaty, dowiedzieli się jak żyli i czym zajmowali się rzeszowscy rzemieślnicy i kupcy. Odwiedzili warsztat krawca oraz sklep kolonialny. Podziemna trasa turystyczna obfitująca w różnorodne stanowiska multimedialne i interaktywne które można dotykać sprawiła wszystkim wiele radości.

          Kolejnym punktem wycieczki była zabawa we Fly Parku trampoliny. Podczas dwugodzinnej wizyty w Parku nasi uczniowie uczestniczyli w specjalnej rozgrzewce przygotowanej przez instruktora a następnie mogli spróbować swoich sił na zjeżdżalniach, tyrolce, ściance wspinaczkowej lub w ujeżdżaniu byka. Nurkowali również w gąbkowych basenach, skakali na trampolinach. Po wysiłku fizycznym na wygłodzonych uczestników wycieczki czekała pizza. Wszyscy świetnie się bawili i wrócili do domu w dobrych humorach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w albumie fotograficznym.