• Międzynarodowy Dzień Ziemi

        • Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Ziemi została dodana do albumu fotograficznego

          22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się już w piątek. Uczniowie klas młodszych na zajęciach artystycznych  wykonywali  plakaty o tematyce ekologicznej.  W klasie czwartej na zajęciach poświęconych obchodom Dnia Ziemi powstały ekologiczne instrumenty. W poniedziałek już od  rana podczas zajęć świetlicowych uczniowie rozwiązywali zagadki i zadania związane z ochrona przyrody. Wspólnie z nauczycielem wykonali również gazetkę tematyczną.  W ramach obchodów dnia Ziemi uczniowie klasy I i II obejrzeli również film edukacyjny który przybliżył im pojęcia śladu węglowego oraz recyklingu.

           Z okazji Dnia Ziemi  22 kwietnia w naszej szkole odbyła się  również akcja sadzenia drzew.  W akcji uczestniczyła z nami przedstawicielka Nadleśnictwa Krasiczyn Pani Martyna Śliwińska – Siuśta  Drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Na Terenie szkoły kolejny już raz zostały posadzone sadzonki drzew. W tym roku były to jodły i buki. Dziękujemy Nadleśnictwu  Krasiczyn  za przekazanie darowizny w postaci drzewek. O posadzone drzewa będziemy się troszczyć. Dzięki udziałom w zajęciach ekologicznych dzieci i młodzież  mają  okazje osobiście przyczynić się do ochrony przyrody.

           

      • Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty z GWO
        • Ogólnopolski Sprawdzian Trzecioklasisty z GWO

        • 17 i 19 kwietnia odbył się tegoroczny Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z GWO. Uczniowie w naszej szkole rozwiązywali  test z języka polskiego i matematyki. Zarówno test z matematyki, jak i z języka polskiego trwał 60 minut.  Sprawdzian trzecioklasisty nie ma wpływu na oceny na świadectwie czy przyjęcie do innej klasy lub szkoły. Ma jedynie dostarczać nauczycielom informację o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Nasi uczniowie bardzo poważnie i dojrzale podeszli do sprawdzianu, o czym świadczyły eleganckie stroje jakie ubrali w ten wyjątkowy dzień.

          Życzymy naszym trzecioklasistom bardzo dobrych wyników ze sprawdzianu.

        • Warsztaty edukacyjne "Energia odnawialna''

        • 17 kwietnia 2024r. odwiedziła nas Agencja Szkolno-Przedszkolna LUPUS z warsztatami dotyczącymi energii odnawialnej.  Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej. Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej, uczniowie samodzielnie sprawdzali ich działanie - świeciły lampkami za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej wprawiały w ruch wiatraki i samochodziki używając mini paneli fotowoltaicznych. Na zakończenie, każdy przedszkolak i uczniowie kl.I - IV mieli sesję zdjęciową w stroju naukowca. Dla wszystkich dzieci były to bardzo wartościowe i pouczające warsztaty.

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''. 

      • Test wiedzy "Trzymaj formę''
        • Test wiedzy "Trzymaj formę''

        • We wtorek 16.04.2024 r. w ramach działań związanych z realizacją Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” przeprowadzono test wiedzy związany ze zdrowym stylem życia. Test podzielony był na 3 części i zawierał pytania zamknięte. Konkurs został przeprowadzony online na platformie edukacyjnej www.eduelo.pl . Do sprawdzenia swojej wiedzy zaproszeni zostali uczniowie klasy VIII. Przeprowadzony test służył sprawdzeniu poziomu świadomości uczniów dotyczącej zdrowego stylu życia. Uczniowie świetnie poradzili sobie z bardzo zróżnicowanymi zadaniami - zrobili to szybko i bardzo dobrze. Najlepszy wynik testu (90% poprawnych odpowiedzi) uzyskała WIKTORIA GÓRALEWICZ, której gorąco gratulujemy. Koordynatorami Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego w naszej szkole, w r. szk. 2023 / 2024 są: Pani Alicja Kocik i Pani Katarzyna Ryniak.

           

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu.

        • "IX Przemyskie Pola Nadziei''

        • 13 i 14 kwietnia odbyły się IX Przemyskie Pola Nadziei. Celem wydarzenia jest wsparcie powstającego w Przemyślu centrum hospicyjno-opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów. Do akcji dołączyli też uczniowie z naszej szkoły: Oliwia Andres, Oliwia Porczak, Anna Szmuc, Magdalena Dobrowolska, Maria Dobrowolska, Michał Młynarski, Patryk Dypko oraz panie Elżbieta Kozak i Elżbieta Baran. Wolontariusze z koszami pełnymi żonkili- symbolu nadziei-kwestowali pod kościołami w Olszanach, Zalesiu i Brylińcach.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wsparcie, a także ks. Janowi Batorowi, ks.Zenonowi Fereszowi, pani Ewie Dypko i pani Joannie Andres za pomoc przy organizacji kwesty.

        • Wycieczka do "Rancza'' w Pstrągowej

        • Dnia 12.04.2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami pojechali na wycieczkę integracyjną do "Ranczo '' Pstrągowa. Była to wycieczka przyrodniczo-edukacyjna. To był dzień długo wyczekiwany przez wszystkie przedszkolaki. Relaks na łonie natury był miłą okazją do integracji grupy, nie tylko dzieci, ale również rodziców. Oczywiście wcześniej zamówiliśmy pogodę i przez cały dzień słoneczko miło nam przygrzewało. Wycieczka obfitowała w same atrakcje. Na początek uczestniczyliśmy w warsztatach pieczenia proziaków. Później karmiliśmy oswojone zwierzęta tj. wielbłąda, kucyka, lamy, kozy, barany i owce oraz mogliśmy zobaczyć sarny, daniele, jelenie. Przyszedł również czas na zabawy sprawnościowe w "Małpim Gaju'', czyli w parku linowym oraz zjazd na specjalnym torze pontonowym. Następnie z wieży widokowej mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki. Po smacznej kiełbasce z grilla uczestniczyliśmy w letnim kuligu na saniach z kołami. Na koniec dzieci skorzystały z atrakcji na placu zabaw, dmuchańców i obserwowały karmienie ryb w stawie.

          Był to niesamowity dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń dla dzieci i rodziców. Z pewnością na długo pozastanie w ich pamięci.

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''. 

        • "Żywa lekcja historii" Losy Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia

        •  

          15 kwietnia, do naszej szkoły zaproszeni zostali przedstawiciele przemyskiego Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu w osobach: P. Stanisława Żak – prezes Zarządu Oddziału, P. Marian Boczar – wiceprezes i Pani Krystyna Hańczuk członek Zarządu.

          Goście uczestniczyli w żywej lekcji historii, podczas której Pan Marian Boczar przypomniał historię zesłańców polskich na Syberię od konfederacji barskiej (1768-19772), powstania listopadowego (1830-1831), powstania styczniowego (1863), poprzez I wojnę światową (1914-1918) aż do końca II wojny światowej (1945) i trwających powojennych deportacjach do 1957 roku. Wspominał również o założeniu Związku Sybiraków w 1928 roku. 

            Uczniowie mogli obejrzeć film pt. ,,Losy Zesłańców Sybiru”, następnie Pani Stanisłąwa Żak opowiedziała swoje wspomnienia z zesłania do Chabarowska, gdzie znalazła się po II wojnie światowej. Pani Stanisława podzieliła się z nami swoimi przeżyciami oraz doświadczeniami z zesłania na Syberię. Było to wzruszające i emocjonujące świadectwo przeżytej historii, która zostanie w naszej pamięci. 

          Lekcja historii, opowiedziana z perspektywy uczestników ważnych wydarzeń jest najlepszym sposobem przekazania historii i ocalania od zapomnienia.

           

          Serdecznie dziękujemy

          Przedstawicielom Oddziału Związku Sybiraków w Przemyślu

          za odwiedzenie naszej szkoły!

           

           

        • "Wycieczka do Rzeszowa"

        • „ Świat jest książka i ci, który nie podróżują czytają tylko pierwszą stronę”

                                                                                                                 św. Augustyn


          W środę, 10 kwietnia uczniowie klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Ten dzień, pełen atrakcji, wrażeń i emocji, na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci . Najpierw Teatr „Maska” w Rzeszowie i spektakl „Alicja w Krainie Czarów”. Byliśmy pod dużym wrażeniem znakomitej gry aktorskiej, stylowej
          scenografii, przejmującej muzyki i efektów specjalnych. Po wizycie w teatrze nie mniej ekscytująca przygoda w Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce pod Rzeszowem. Na początek warsztaty: łączenie kwasów i zasad, robotyczny freestyle oraz dekoracje, ozdoby, prezenty ozdobne, breloczki i pieczątki w Fablab. A następnie eksperymenty, testy, doświadczenia z wykorzystaniem ponad 200 interaktywnych eksponatów. Bawiąc się, a przy tym rozwijając swoją naukową ciekawość mogliśmy przenieść się w inny wymiar naszej codziennej rzeczywistości. Tworzyliśmy wiatr i trzęsienie ziemi, przeprowadzaliśmy symulację lotu balonem, skanowaliśmy bagaż na lotnisku, dokonywaliśmy operacji na chorym pacjencie, sterowaliśmy kosmicznym łazikiem, czy też
          w sposób wirtualny składaliśmy skrzydło samolotu myśliwskiego. Potem niezwykła przygoda z nauką, zwiedzanie i poznanie ekspozycji wewnętrznych: „Lotnictwo”, „Przyroda”, „Fizyka”. Ta fascynująca wędrówka po świecie nauki, gdzie można wszystkiego dotknąć i sprawdzić, pokazała nam, że nauka może być ciekawa, przyjemna i pożyteczna.

          Wycieczkę zwieńczyła wizyta w Papugarni. Wyposażeni w kubeczki z karmą weszliśmy do hali swobodnych lotów. Kakadu zrobiły największe wrażenie, Ary hałas, a Żako okazały się cwanymi zabieraczami kubków z
          karmą. Ptaki bardzo chętnie siadały na ramionach, podlatywały do karmienia i pozowały do zdjęć. Naszą radość z obcowania z papugami najlepiej zobaczyć na zdjęciach.

          To były piękne i niezapomniane chwile… zobaczcie sami.

        • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „PANA TADEUSZA”

        • 12 kwietnia 2024 r. spotkali się uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach oraz Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie, aby czytać wybrane fragmenty „Pana Tadeusza”.

          Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów, zgłębianie twórczości Adama Mickiewicza, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności czytania i interpretowania poezji.

          Komisja oceniała wybór fragmentu, artyzm czytania oraz pomysłowość interpretacji wybranego utworu.
          Po wysłuchaniu wystąpień uczniów komisja zdecydowała, że laureatami zostali:
          I miejsce – Aleksandra Antoniak (SP Krasiczyn)

          II miejsce ex aequo -Aleksandra Katan (SP Krasiczyn), Liliana Lemich ( SP Olszany)

          III miejsce ex aequo -Jakub Pels (SP Krasiczyn), Anna Szmuc ( SP Olszany)

          Wyróżnienie- Aleksandra Raczkowska (SP Olszany)

          Serdeczne gratulacje!

           

        • Szkolne Prezentacje Artystyczne

        •  We wtorek 09. kwietnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się   XVI PRZEGLĄD SCENICZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ - Szkolne Prezentacje Artystyczne. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego szkoł w kategorii teatr, taniec oraz piosenka. Uczestnicy mają możliwośc prezentacji swoich sisiągnieć i umiejętności  poza terenem szkoły  Naszą szkołę w bieżącym roku reprezentowały wokalistki z działającego przy szkole koła woklalnego. Oliwia Adres, Oliwia Porczak oraz Laura Brzeżawska.  Wszystkiw dziewczyny zaprezentowały się pieknie prezentując utwory odmienne pod względem stylu i charakteru.Laura Brzeżawska za swoje wykananie piosenki "O mnie się nie martw"  została nagrodzona Listem Gratulacyjnym. Serdecznie gratulujemy !!!!

        • "Wycieczka do Sanoka''

        • " Ten kto podróżuje widzi więcej "

           przysłowie arabskie

           

          Dnia 4 kwietnia 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie kl.I - III uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Głównym celem wycieczki było przybliżenie dzieciom specyfiki dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem codziennego życia w dawnym gospodarstwie. Budynki znajdujące się na terenie skansenu są autentyczne, sprowadzone do muzeum z pobliskich miejscowości.Zwiedzanie zaczęliśmy od Galicyjskiego Rynku, który upiększają zabudowania oryginalnych punktów usługowych i handlowych z dawnym wyposażeniem. Dzięki temu pozwoliło to na chwilę przenieść się w czasie i wyobrazić sobie dawne życie mieszkańców. Dzieci oglądały elementy wyposażenia domów mieszkalnych z dawnymi sprzętami, garnkami, misami i ikonami. Poznały historię szkolnictwa polskiego z początków XX wieku oraz wyposażenie i przybory piśmiennicze, których używały dzieci w szkole.  Wszyscy zapoznali się z użytecznością poznanych narzędzi pracy, wyposażenia wnętrz i kulturą życia oraz tradycjami. Na zakończenie wszyscy zakupili pamiątki. 

          Kolejnym punktem wycieczki było widowisko teatralne na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski pod tytułem “Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”.  Podczas pokazu można było podziwiać znakomitą oprawę muzyczną i choreografię pełną popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy na lodzie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Wszyscy byli zachwyceni spektaklem i pod ogromnym wrażeniem talentu wszystkich łyżwiarzy. Po zakończonym widowisku teatralnym udaliśmy się na obiad, aby z pełnymi brzuszkami wrócić do domu. Rewia na lodzie to niesamowite wrażenia i wspomnienia.To była niezapomniana wycieczka.

           

          Zapraszamy do obejrzenia wiecej zdjec w zakladce "Galeria zdjec''. 

           

      • "Zajęcia sportowe SKS''
        • "Zajęcia sportowe SKS''

        • Po raz kolejny rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia sportowe SKS.

          Program Szkolny Klub Sportowy to działanie skierowane do uczniów szkół, który ma
          na celu:


          1.Kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i
          młodzież.


          2. Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i
          młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości.

          3. Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.


          4. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo- rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.


          5. Motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej wśród mniej aktywnych i sprawnych fizycznie dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.


          6. Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych młodego pokolenia.


          7. Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej.


          8. Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.

           

          Na zajęcia uczęszczają uczniowie z klas V - VI.

      • "Żywieniowy trójkąt" czyli piramida zdrowego żywienia dla dzieci
        • "Żywieniowy trójkąt" czyli piramida zdrowego żywienia dla dzieci

        • Piramida żywieniowa to graficzny sposób przedstawienia ogólnych wytycznych dotyczących zasad prawidłowego odżywiania się i stylu życia. Przestrzeganie ich ma zapewnić zdrowie, dobre samopoczucie, a także zachowanie sprawności fizycznej i intelektualnej. Uczniowie klasy V na zajęciach poznali zasady zdrowego odżywiania na podstawie piramidy zdrowego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem i zwróceniem uwagi na aktywność fizyczną oraz spożywanie owoców i warzyw. 

          Wykonana piramida zdrowia będzie dla uczniów drogowskazem i podpowiedzią jak komponować posiłki, aby dostarczyć organizmowi to czego potrzebuje, aby cieszyć się zdrowiem. Należy pamiętać, że oprócz zdrowego i prawidłowego odżywianie należy dbao kondycję fizyczną uprawiając różne sporty.

      • Wizyta uczniów kl. III w Redakcji Życia Podkarpackiego
        • Wizyta uczniów kl. III w Redakcji Życia Podkarpackiego

        • W ramach innowacji pedagogicznej pt.: "Mały dziennikarz" prowadzonej w klasie III, uczniowie tej klasy wybrali się w środę 20 marca do Redakcji Życia Podkarpackiego z wychowawczynią Bernadettą Trojan oraz z nauczycielką historii Panią Katarzyną Błaszczuk. Uczniowie spotkali się z Panią Urszulą Gielo, która bardzo ciekawie opawiadała dzieciom o pracy dziennikarza oraz o etapach tworzenia gazety. Dzieci były przygotowane do wizyty, dlatego też zasypały Panią Urszulę pytaniami dotyczącymi przede wszystkim zawodu dziennikarza. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do gabinetu redaktora naczelnego Pana Artura Wilguckiego, który również opowiedział o swojej pracy i rozmawiał z uczniami o ich preferencjach zawodowych. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które można zobaczyć w Życiu Podkarpackim oraz przeczytać na temat naszej wizyty w redakcji.

          Korzystając z okazji, że była z nami Pani Katarzyna Błaszczuk, spacer ulicami wokół Rynku przemyskiego obfitował w wiele ciekawostek historycznych dotyczących dziejów regionu i naszego miasta Przemyśla. Uczniowie mogli zapoznać się z postacią dobrego wojaka Szwejka, poznać historię dawnego Ratusza w Przemyślu, którego ruiny dzięki pracom archeologicznym możemy podziwiać obecnie. Kolejnym ciekawym punktem na naszej mapie topograficznej był pomnik Henryka Jaskuły, pierwszego Polaka i trzeciego żeglarza w historii, który samotnie okrążył ziemię, bez zawijania do portu. Dokonał tego na jachcie ,,Dar Przemyśla".  Zwiedziliśmy również galerię sztuki, podziwiając nowoczesne obrazy wspaniałych malarzy artystów oraz młodzieży szkolnej. Na zakończenie wypiliśmy rozgrzewającą herbatkę cytrynową w przemyskiej Restauracji  "PrzeMiś". 

          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i zakupienia Życia Podkarpackiego :-)

        • "Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych''

        • W dniu 26 marca 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Na akademi przygotowanej przez p. Małgorzate Kruk i kl.IV, dzieci przypomniały tradycje i zwyczaje wielkanocne. Gościnnie wystąpiły dzieci z kl.I, II i III. Kolejnym punktem było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego zorganizowanego przez GOK w Krasiczynie. 

          Dyrektor szkoły p. Barbara Nawojska - Synus złożyła życzenia wielkanocne całej społeczności szkolnej oraz rodzicom. Wspomniała także o bezpieczeństwie podczas przerwy świątecznej.

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''. 

        • "Koło plastyczne''

        • Zajęcia koła plastycznego odbywają się systematycznie raz w tygodniu. Tematyka dobierana jest stosownie do pór roku, konkursów i zainteresowań. W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie wykonywali okolicznościowe elementy dekoracyjne wykorzystując i łącząc rózne materiały. W miłej atmosferze współdziania powstały piękne formy przestrzenne, inspirowane przyrodą. Obecnie zdobią korytarz naszej szkoły.

        • "Cyfrowa Wielkanoc"

        • W bieżącym tygodniu ucznowie wszystkich klas na lekcjach informatyki wykonywali wielkanocne prace plastyczno-cyfrowe  pod hasłem "Cyfrowa wielkanoc" Dzieci z klas I-III rysowały piękne pisanki, króliczki i baranki w programie Paint oraz Paint 3D,  natomiast uczniowie z klas IV-VI tworzyli świąteczne animacje  w programie Scratch. Młodzież z najstarszych klas wykonywała prace 3D w Tincerkad oraz animacje w Canvie. Wszystkie prace były tworzone z wielkim zaangażowaniem. Uczniowie poza tym, że świetnie bawili się tworząc swoje prace, doskonale przedstawili symboliką Świąt Wielkanocnych za pomocą cyfrowej grafiki.

        • "Dzień Kolorowej Skarpetki''

        • 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest na całym świecie "Światowy Dzień zespołu Downa''. Data została wybrana w nieprzypadkowy sposób, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TRZECI chromosom, który doczepił się do 21 pary chromosonów. Dlatego 21.03 "Dzień Kolorowej Skarpetki" - kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary. Symbol niedopasowanych chromosonów, symbol niedopasowania społecznego.

           

          W ten szczególny dzień uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki z różnych niepasujących par na znak solidarności, tolerancji z osobami z Zespołem Downa.

           

        • "Pierwszy Dzień Wiosny''

        • "Wiosna to czas , kiedy

          wszystko budzi się do życia,

          świat z dnia na dzień robi się kolorowy"

           

           

          21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. W kolorowym korowodzie dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie kl. II i III wyruszyły na na spacer wiosenny, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę. W tym wyjątkowym dniu uczniowie kl.IV - VIII  wykazali się dużą kreatywnością i zastąpili tradycyjny plecak różnymi przedmiotami. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. 

           

        • "Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną''

        • Dnia 21.03.2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną''. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl.I - VIII. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: 0 - III i IV - VIII.

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobny upominek.