• "Powiatowy Konkurs Papieski''

        • Jan Paweł II - Cywilizacja życia” - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Drohojowie w gminie Orły odbył się, zorganizowany już po raz czternasty, Powiatowy Konkurs Papieski. Uczniowie mieli przygotować do recytacji wybrany utwór poetycki lub fragment prozy dowolnego autora, ukazujący rolę i wartość rodziny lub życie jako jeden z najpiękniejszych darów, a zarazem szansę na osiągnięcie świętości. Mógł to być również tekst będący hołdem dla bohaterów, którzy poświęcili siebie, ratując życie innych.

          Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI:


          - Laura Brzeżawska, która przygotowała utwór Marii Szulikowskiej „Egzekucja w Markowej”


          - Karol Hołowiecki , który interpretował wiersz ks. Jana Twardowskiego „Jeśli miłość”.


          Mimo stresu i ogromnej konkurencji (ponad trzydziestu uczestników) Laura i Karol znakomicie zaprezentowali swoje utwory. Było to dla nich niesamowite przeżycie i doświadczenie, które w przyszłości z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami.


          Dziękujemy i gratulujemy naszym recytatorom!

        • "HEAD, SHOULDERS, KNEES & TOES"

        • MONKEY odwiedził Zerówkę na lekcji języka angielskiego i uczył nas nazw części ciała po angielsku. Śpiewaliśmy piosenki i poznawaliśmy słówka dzięki zabawom ruchowym. Dzieci chętnie się uczą z kudłatym przyjacielem z dżungli! :)

      • Dzień Edukacji Narodowej
        • Dzień Edukacji Narodowej

        • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Nawojska - Synus, która przywitała gości w osobach: Pani Ewa Prokopska - Skarbnik Gminy Krasiczyn, Pani Iwona Borsuk – Inspektor Oświaty, Pani Monika Holicka – Księgowa, ksiądz proboszcz Zalesia Jan Bator, nauczycieli, pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów. Następnie Pani Dyrektor skierowała do wszystkich obecnych następujące słowa: „14 października każdego roku, w 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, uznany za święto wszystkich pracowników oświaty. W tym szczególnym dniu jako dyrektor szkoły, mam zaszczyt w imieniu własnym i uczniów podziękować wszystkim nauczycielom. Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, za życzliwość i serdeczność, którymi obdarzacie uczniów. Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. Dziękuje Wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili, mogę liczyć na Waszą pomoc, wsparcie i życzliwość. Nie mogę również w swoich podziękowaniach pominąć wszystkich pracowników niepedagogicznych, bez których nasza szkoła nie przypominałaby takiego miejsca, jakim jest. Funkcjonuje sprawnie również dzięki zaangażowaniu i pracy pracowników obsługi i administracji. Dzieci mogą liczyć na pomoc z ich strony, tak samo jak ze strony nauczycieli. Dziękuje Państwu za to, że nasza szkoła sprawnie funkcjonuje jako instytucja. Jest ciepła, czysta, zadbana i bezpieczna. Na koniec chciałabym życzyć nauczycielom satysfakcji z wykonywania tak trudnego zawodu, entuzjazmu, aktywności i radości oraz dalszych  osiągnięć w pracy zawodowej. Pozwolę sobie z tego miejsca podziękować Radzie Rodziców za bardzo dobrą współpracę. Dziękuję również panu Wójtowi i pani Skarbnik oraz Radzie Gminy Krasiczyn za wsparcie finansowe naszej szkoły".

          Po przemówieniu Pani Dyrektor wystąpiła klasa VII i V, które uświetniły ten wyjątkowy dzień występem artystycznym, a uczennice kl. III i II zaprezentowały piękne układy taneczne do znanych i lubianych utworów. Uczniów przygotowały Panie: Edyta Płowy i Jadwiga Bąk. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nauczycielom Nagród Dyrektora. Tradycją tego dnia jest nagrodzenie tych nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się swoja pracą i zaangażowaniem. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: p. Monika Król, p. Elżbieta Kozak, p. Elżbieta Baran, p. Bernadetta Trojan, p. Joanna Suliba, p. Alicja Kocik, p. Jadwiga Bąk. p. Anna Śliwa, p. Katarzyna Błaszczuk oraz pracownicy administracji i obsługi: p. Monika Holicka, p. Monika Piątkowska, p. Ewa Łannik, p. Magdalena Furman, p. Jan Kozioł. Wszystkim nagrodzonym dziękujemy i gratulujemy, życząc dalszych sukcesów.

          Następnie Pani Ewa Prokopska – Skarbnik Gminny Krasiczyn wręczyła Pani Dyrektor Barbarze Nawojskiej-Synus Nagrodę Wójta Gminy Krasiczyn, jednocześnie dziękując za trud włożony w prowadzenie i organizację szkoły, bardzo duże zaangażowanie oraz osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, życząc dalszych sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą.

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć'' :) !

      • 23 Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II. Cywilizacja życia"
        • 23 Dzień Papieski pod hasłem: "Jan Paweł II. Cywilizacja życia"

        • W niedzielę 15 października, w Polsce już po raz XXIII, obchodzony był Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Wzorem lat ubiegłych i stworzonej w Archidiecezji Przemyskiej pięknej tradycji, również w tym roku delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystościach, które rozpoczęły się zawiązaniem wspólnoty w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie zgromadzili się członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz uczniowie szkół noszących imię św. Jana Pawła II. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać świadectw młodych na temat ruchów działających w archidiecezji przemyskiej i Światowych Dni Młodzieży.

          Całość zakończyła młodzieżowa sztuka o rodzinie Ulmów „Powołani do miłości”. Spotkanie umilił nam poczęstunek pyszną i słodką kremówką papieską. Centralnym punktem programu była uroczysta Eucharystia w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił Abp Adam Szal.

          Na koniec Mszy Świętej Jego Ekscelencja Arcybiskup Adam Szal osobiście podziękował uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach za udział w uroczystościach oraz reprezentację pocztu sztandarowego Szkoły. W słowach skierowanych do wiernych zgromadzonych w świątyni podkreślił, że docenia fakt, iż wśród wartości , które wprowadza w życie nasza szkoła jest nauczanie Jana Pawła II, żarliwa wiara, umiłowanie Polski, wartości chrześcijańskie i patriotyczne.

          Po pasterskim błogosławieństwie Ksiądz Arcybiskup podszedł do nas, rozmawiał i wręczył nam pamiątkowe obrazki. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego były dla nas niezwykłym i wzruszającym przeżyciem.

          Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

      • OWOCOWE SAŁATKI I SZASZŁYKI W KLASIE III
        • OWOCOWE SAŁATKI I SZASZŁYKI W KLASIE III

        • Stałym elementem działań wychowawczych w naszej szkole są działania prozdrowotne. Mają one różną formę od zajęć edukacyjnych poświęconych zdrowiu, poprzez projekty, wycieczki i konkursy.

          Sezon na pyszne owoce trwa! Postanowiliśmy więc wykorzystać ten fakt i przyrządzić pyszne i zdrowe szaszłyki i sałatki owocowe . 

          Dzieci klasy III wykazały się dużą pomysłowością w doborze składników - kierując się indywidualnymi upodobaniami smakowymi. Nim jednak przystąpiły do pracy, wychowawca klasy przypomniała uczniom o zasadach higieny i przestrzeganiu bezpieczeństwa podczas pracy. 

          Po przyrządzeniu sałatek i szaszłyków dzieci z wielkim apetytem przystąpiły do ich degustacji. Po minach dzieci można było wywnioskować, że zrobiony przez nie deser owocowy bardzo im smakował. Przyrządzenie owocowych dań dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając  jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki smakowały wyśmienicie!

        • TORTILLA PEŁNA WITAMIN – DRUGIE ŚNIADANIE W KLASIE IV

        • Uczniowie klasy czwartej na godzinie wychowawczej przygotowali pyszne, kolorowe
          i pełne witamin tortille. Uczyli się jak wykonać zdrowe przekąski, w których powinny się
          znaleźć różnorodne warzywa i inne wartościowe składniki. Wszystkie tortille są zdrowe,
          super smaczne i w sprytny sposób przemycające zdrowe składniki w atrakcyjnej dla dzieci
          formie, jaką jest zdrowy fast-food.  Przepis na to danie każdy miał swój. Były pomidory,
          papryka, ogórek, sałaty. Uczniowie doprawiali tortille nie tylko keczupem, ale i innymi
          wymyślnymi sosami, dodając tortilli kolorytu, smaku i przysłowiowej kropki nad „i”.


          Było pysznie i zdrowo!

           

        • Smoothie w klasie V

        • Uczniowie klasy piątej w ramach promocji zdrowego odżywiania przygotowali zielone smoothie na drugie śniadanie. Głównym bohaterem był jarmuż, który zawiera duże ilości białka, błonnika i witamin, zwłaszcza C i K oraz z grupy B. Jest też bogatym źródłem cennych pierwiastków, takich jak magnez, żelazo, cynk i fosfor, soli mineralnych, w tym wapnia i potasu, oraz sulforafanu, który jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. 

          Nie jest to warzywo ulubione przez dzieci, dlatego dodaliśmy ulubione owoce, w tym sezonowe jabłka, gruszki i śliwki. Ku zdziwieniu wszystkich uczniów koktajl był pyszny i nie obyło się bez dokładki.

           

      • Zbieramy ELEKTROŚMIECI!
        • Zbieramy ELEKTROŚMIECI!

        • Nasza szkoła włączyła się w akcję zbierania elektrośmieci. Celem tego programu jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

          Zachęcamy do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do naszej szkoły. 

          W zamian za oddane elektrośmieci szkoła otrzymuje punkty => 1kg=1pkt 

          W zależności od ilości zebranych punktów szkoła będzie mogła wybrać nagrodę z katalogu.

           

          Akcja trwa od 16.10.2023 - 31.10.2023r.

          Zbiórka w szkole ( u Pana konserwatora szkolnego)

      • Światowy Dzień Uśmiechu
        • Światowy Dzień Uśmiechu

        • To wesołe święto obchodzone jest corocznie w pierwszy piątek października. Popularne powiedzenie: „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Naukowo potwierdzono, że śmiech rozluźnia, odstresowuje i poprawia nastrój. Do radosnego świętowania tego dnia przyłączyli się uczniowie klasy II. Podczas zajęć plastycznych narysowali autoportrety z uśmiechem, śpiewali wesołe piosenki, nie mogło zabraknąć też zabaw ruchowych. Dzieci z klasy II wiedzą, że warto uśmiechać się każdego dnia, bo przecież „śmiech to zdrowie”.

        • Szkoła odpowiedzialna cyfrowo - szkolenie dla rodziców

        • W dzisiejszym świecie nie wyobrażamy już sobie życia bez urządzeń cyfrowych.

          Nasza szkoła już trzeci rok uczestniczy w programie „Szkoła odpowiedzialna cyfrowo”. W ramach programu zapraszamy wszystkich rodziców na szkolenie on- line w dniu 16 października (poniedziałek) o godzinie 19:00. Temat: "E-uzależnienia a higiena cyfrowa. Gdzie zatem jest granica?".

          Aby uczestniczyć w spotkaniu należy kliknąć bezpośrednio na podany poniżej link.

           https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/e-uzaleznienia-a-higiena-cyfrowa-gdzie-zatem-jest-granica 

          (kliknięcie linku przenosi bezpośrednio do poczekalni)

          Informacja o webinarze oraz link  znajdziecie Państwo również w  wiadomości dla rodziców na dzienniku elektronicznym. 

        • Dzień Chłopaka

        • 30 września Samorząd Szkolny z okazji Dnia Chłopaka przygotował słodką niespodziankę dla naszych chłopców,a także złożył życzenia i dedykował piosenkę "Chłopaki nie płaczą", która rozbrzmiała na całą szkołę ☺️

        • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych

        • Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. 
          W tym roku  pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia”
          Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
          W ramach obchodów odbędzie się szereg działań mających na celu:
          promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
          zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
          propagowanie zainteresowania książką,
          rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
          podnoszenie poziomu czytelnictwa,
          integrację środowiska szkolnego, promowanie pracy grupowej.

          Program obchodów:
          Plakaty informująca o święcie i  obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
          Akcja „Słodkie wypożyczenia”- każdy uczeń w miesiącu październiku za wypożyczenie książki jest częstowany słodkim upominkiem.
          Akcja ,,Przerwa z książką” –serdecznie zapraszamy czytelników na przerwach aby miło spędzić czas z książką.
          „Książki które warto przeczytać” – wystawka książek polecanych przez czytelników.
          Konkurs „Najlepszy czytelnik miesiąca października”.

        • Lekcja przyrody w terenie. - przyrządy przyrodnika

        • Obserwacje są podstawowym sposobem poznawania przyrody.

          W piątek 29. września korzystając w pięknej letniej pogody uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem przyrody udali się na lekcje terenową. Wyposażeni w przyrządy i pomoce przyrodnika badali przyrodę najbliższej okolicy dokonując obserwacji i pomiarów przyrodniczych. Z zapałem i wnikliwie obserwowali elementy przyrody ożywionej i nieożywionej za pomocą lupy lub lornetki, notowali spostrzeżenia dotyczące obserwowanych obiektów i wykonywali rysunki. Uczniowie zapisywali w karcie pracy zastosowanie przyrządu oraz wykonaną przy jego pomocy obserwację.

      • Ognisko klasowe
        • Ognisko klasowe

        • Dnia 26 września uczniowie klasy III korzystając z pięknej pogody pierwszych jesiennych dni, uczestniczyli w ognisku klasowym. Spotkanie rozpoczęło się od pieczenia kiełbasek.  Następnie uczniowie wspólnie bawili się i spacerowali. Dzieci mogły również zobaczyć replikę moździerza oblężniczego M11. Moździerz został ustawiony w miejsce, skąd jego obsługa ostrzeliwała Fort VII Prałkowce Twierdzy Przemyśl podczas jego odbijania z rąk rosyjskich na przełomie maja i czerwca 1915 roku.

          Czas upłynął bardzo szybko i w świetnym nastroju. Spotkanie przy ognisku dostarczyło  mnóstwo radości i sprzyjało  kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie.

          Szczególne podziękowania dla Pana Pawła Brzeżawskigo za organizację i przygotowanie ogniska!

          Dziękujemy! Było pysznie i sympatycznie!

          Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

      • Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).
        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).

        • W piątek 29 września klasy 1-3 wzięły udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego! Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy. 

          Cieszymy się, że uczniowie naszej szgkoły są częścią tego wydarzenia! Tegorocznym tematem ESSD jest “Joy in Sport and Physical Activity” (radość ze sportu i aktywności fizycznej), dlatego Active Lessons Plan ma na celu zapewnić dzieciom radosne doświadczenie, w którym mogą się ruszać, uczyć i bawić jednocześnie. W materiałach użyte są proste zwroty, dlatego język angielski nie stanowił bariery dla dzieci. Nasi uczniowie utrwalali proste słownictwo w języku angielskim oraz ćwiczyli, bawiąc się świetnie.

          Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

          Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

        • Dzień sportu - rajd pieszy do Krasic.

        • W słoneczny poranek 27 września uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz z wychowawczyniami, ochoczo wyruszyli na rajd pieszy z Olszan do Krasic. Rajd zorganizowany został w rach obchodów Dnia Sportu.  Podczas wędrówki można było nadrobić towarzyskie zaległości, swobodnie porozmawiać, a przede wszystkim podziwiać krajobrazy, przyrodę i uroki polskiej złotej jesieni.
          Kilometr za kilometrem dzielnie wędrowaliśmy piękną nadsańską trasą, zmierzając do mety rajdu. Towarzyszyła nam piękna, upalna pogoda i wyśmienite humory.
          Po przybyciu na miejsce, zmęczeni i wygłodzeni, upiekliśmy kiełbaski, a potem wrzuciliśmy ziemniaki do żaru ogniska. W tym czasie braliśmy udział w grach i zabawach sprawnościowych; przeciąganiu liny, rzucie ziemniakiem do celu, i na odległość oraz, w slalomie z ziemniakami na łyżkach  i  „ziemniaczanych kręglach”.
          Po odpoczynku, pełni wrażeń i niezapomnianych emocji wróciliśmy do szkoły.               
          Z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd!

        • "Czary-Mary, czyli "Magic Show''

        • W czwartek 21 września w naszej szkole mieliśmy okazję wziąć udział w pokazie iluzjonistycznym. Sala  zamieniła się w magiczne miejsce, w którym nasi uczniowie mogli brać czynny udział. Mogliśmy być świadkami, jak Iluzjonista zręcznie wykonuje pozornie niemożliwe sztuczki. Nie zabrakło także dobrej zabawy i wyrazów zaskoczenia. Uczniowie wcielali się w rolę asystentów magika i razem z nim zaczarowali publiczność. Będziemy bardzo miło  wspominać ten występ. Uczniowie naszej szkoły ci najmłodsi jak i starsi, mieli możliwość poznania tajników karcianej iluzji, żonglerki, łączenia chustek oraz lewitacji. Wszyscy uczestnicy pokazu magii otrzymali różnorodne balony w kształcie miecza, pieska czy kwiatka. 

           

          Był to na pewno magiczny dzień w naszej szkole :) !

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''.

        • "Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym''

        • W naszym przedszkolu obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.Tego dnia ubrania dzieci  wzbogacone zostały akcentem kropki. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki, historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Bawiliśmy się też przy piosence o kropce i kolorowych kulkach. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć do zakładki "Galeria zdjęć'' :).

        • Sprzątanie świata 2023r.

        • W piątek 15 wrzesnia jak co roku nai uczniowie uczestniczyli w akcji "Sprzątania Świata" Od pierwszego worka zebranego w czasie finału „Sprzątania świata” w 1994 roku mija dokładnie 30 lat! Z raportów z poprzednich Akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. Nasza szkoła również od wielu lat bierze udział w akcji. Co roku uczniowie porządkują otoczenie w pobliżu szkoły, zbierają pozostawione tam śmieci. W bieżącym roku szkolnym akcja przebiegała pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi” Na zdjęciach uczniowie klasy IV – podczas sprzątania terenu wokół szkoły.

      • Wyjazd do kina Helios na film pt.:"O psie, który jeździł koleją".
        • Wyjazd do kina Helios na film pt.:"O psie, który jeździł koleją".

        • Film "O psie, który jeździł koleją" to ekranizacja lektury szkolnej, a materiał źródłowy traktuje jako inspirację dla właściwej opowieści, na który do kina wybrali się uczniowie klas 1-4. Już na plakacie twórcy ogłaszają, że zmienili słynne zakończenie historii, ale nie zdradzimy jak. Pies z  filmowej wersji jest owczarkiem podróżującym od Krakowa po Gdańsk, który ostatecznie trafia na stację Maritimska, gdzie staje się internetowym celebrytą. Film bardzo przypadł uczniom naszej szkoły do gustu, było dużo śmiechu, wzruszeń oraz przemyśleń. Film trafia prosto do serca widza i jest warty obejrzenia, potwierdzi to każy uczeń.