18 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Kozak uczestniczyli w XVI Międzyświetlicowej Olimpiadzie Sportowej. Miejscem zmagań była sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 11 w Przemyślu. Naszą drużynę reprezentowali: Julia Duda kl. III, Julia Szuban kl. II, Marcel Raczkowski kl. II, Szymon Ścibior kl II. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją zespołów. Młodym sportowcom podczas wejścia na salę gimnastyczną towarzyszyła melodia utworu zespołu Queen „ We are the Champions” - Jesteśmy mistrzami. Kapitan każdej drużyny (w uroczystości uczestniczyli reprezentanci 15 szkół) dumnie prezentował proporzec swojej szkoły. Następnie zapalono znicz olimpijski i odśpiewano hymn państwowy. Pani dyrektor Beata Kosicka-Siwak przywitała wszystkich uczestników, gości, widzów i poprosiła o uczczenie minutą ciszy ofiary zamachu terrorystycznego w Paryżu. W swoim przemówieniu zaznaczyła, że super sportowcem jest każdy, który zachowuje zasadę gry fair play. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczestnikom olimpiady dobrych wyników i wspaniałej zabawy. Zmagania drużyn polegały na wyścigach rzędów i pokonywaniu przeszkód w różnych konkurencjach. Sportowcy mieli do wykonania m.in. takie ćwiczenia jak: bieg przez przeszkody, skoki w workach, bieg wahadłowy w sztafecie, bieg z kozłowaniem, rzuty do celu, chwyty, podania, jazda na deskorolce. Pucharami wyróżniono trzy najlepsze drużyny, ale ze względu na zabawowy charakter zwycięzcami olimpiady zostali wszyscy. Imprezę zakończyło rozdanie dyplomów, upominków i wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon",
W miesiącu listopadzie nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon". Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z całej Polski i miał na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów, ale także zachęcenie uczniów do pogłebiania wiedzy. Przyjazna forma testów oraz zróżnicowany poziom zadań zachęciły chętnych uczniów do aktywnego udziału w konkursach przedmiotowych "Leon" celem sprawdzenia swoich umiejętności z wybranych dziedzin. Nauczycielom zaś konkurs dostarczył obiektywnej oceny pracy ucznia.
Z naszej szkoły w konkursach „Leon” wzięli udział następujący uczniowie:
Konkurs z matematyki dla klas III: Klaudia Rodzeń kl. III i Julia Duda kl. III
Konkurs sprawności zintegrowanych klas III: Natalia Amarowicz kl. III i Fabian Girski kl. III
Konkurs z ortografii dla klas III: Fabian Girski kl. III i Amelia Huk kl. III
Konkurs z ortografii dla klas VI: Julia Bilińska kl. VI i Patrycja Amarowicz kl. VI
Konkurs z języka angielskiego dla klas VI: Julia Bilińska kl. VI
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!
SZKOLNY TYDZIEŃ ŻYCZIWOŚCI
W dniach 16-20 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obchodziliśmy tydzień życzliwości. Akcja przebiegała pod hasłem „Nie proś świata aby stał się lepszy – Ty zmień się pierwszy” i związana była z przypadającym na 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości. Do akcji przyłączyła się cała społeczność szkolna. W poniedziałek w klasach IV – VI odbyły się zajęcia których głównym celem było uświadomienie istnienia podobieństw i różnic między ludźmi oraz kształtowanie postaw tolerancji, życzliwości, odpowiedzialności i szacunku wobec drugiego człowieka. Przez cały tydzień uczniowie i nauczyciele nosili tabliczki i emblematy zachęcające do uśmiechu, używania zwrotów grzecznościowych i wzajemnej życzliwości. Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki tematyczne przypominające o akcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się „rosnące” drzewo życzliwości
na którym zawiesić można było listki w kształcie dłoni zawierające hasła, rymowanki na temat życzliwości oraz pozdrowienia. Przez cały tydzień działała poczta życzliwości za pośrednictwem której można było przesłać kartki i listy z pozdrowieniami i przeprosinami do koleżanki i kolegi. W klasach powstały kodeksy życzliwości. Mamy nadzieję, że akcja przypomniała wszystkim że uśmiech, serdeczność, wzajemne ciepło są dobre na wszystko, pomagają w życiu - a nie kosztują wiele.
Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości
W dniu 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas VI i V pod kierunkiem Pani Jolanty Żółkiewicz-Pantuły i Pani Jadwigi Bąk przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony temu wydarzeniu. Przypomnieli, że dzień 11 listopada 1918 roku był bardzo ważnym dniem w historii naszego narodu. Bowiem po 123 latach niewoli Polacy odzyskali wolność, niepodległość i tożsamość narodową, czyli wszystko to, co bardzo potrzebne prawdziwemu patriocie. Dzień Niepodległości był najważniejszym świętem ogólnonarodowym w ostatnich latach II Rzeczpospolitej. Uczennice naszej szkoły zaśpiewały piękne pieśni patriotyczne, które nadały uroczystości bardziej wyniosły charakter, ponieważ Dzień Niepodległości był zawsze świętem łączącym powagę i szacunek oraz wiele emocji i radości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w naszym albumie fotograficznym!
Ogólnopolski Program Edukacyjny ŚNIADANIE DAJE MOC
Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym: Śniadanie Daje Moc, który jest skierowany do uczniów klas 0-3 szkół podstawowych. Program ma na celu zaszczepienie u uczniów nawyków zdrowego odżywiania się a przede wszystkim zwrócenia uwagi jak ważnym posiłkiem w ciągu całego dnia jest śniadanie. 6 listopada w naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Śniadanie Daje Moc, wspólnie ze szkołami z całej Polski. Wszystkie trzy klasy zorganizowały zdrowe śniadania. Była to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali oryginalne plakaty promujące zdrowe odżywianie oraz wspaniałe, kolorowe i oczywiście zdrowe śniadania. Dzieciaki miały frajdę podczas przygotowywania kolorowych kanapek, smacznych sałatek owocowych, oraz pysznych koreczków. Największą przyjemność sprawiło dzieciom spożywanie tego wspaniałego śniadania, próbowanie nowych smaków, dowiadywanie się, co lubią na śniadanie inne dzieci oraz dzielenie się nim z innymi uczniami w szkole.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym!
Porządkowanie Cmentarza Wojennego w Brylińcach
Tradycyjnie jak co roku z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę zniczy. W dniu 27.10.2015r. uczniowie odwiedzili Cmentarz Wojenny w Brylińcach, na którym pochowani są żołnierze armii Austro-Węgierskiej polegli w walkach o Twierdzę Przemyśl w latach 1914-1916. Następnie uczniowie z opiekunem Panią Alicją Kocik pojechali na stary cmentarz do Rokszyc, na którym pochowana jest długoletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Rokszycach pani Stefania Liwczak. Odwiedzili też stary cmentarz w Krzeczkowej oraz cmentarz w Olszanach na którym znajdują się zapomniane groby. Przedstawiciele klas IV - VI uporządkowali mogiły i zapalili symboliczne znicze.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym!
XIII Międzyświetlicowy i Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny
Dnia 30 października uczniowie kl. III i V pod opieką Pani Teresy Mahunik wzięli udział w XIII Międzyświetlicowym i Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym pod hasłem "Przyroda i My". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu. Klasę III reprezentowały dwie uczennice: Natalia Amarowicz i Kinga Golińska, a klasę V uczniowie: Agata Winiarska i Michał Szmuc. Konkurs miał formę testu pisemnego. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą z zakresu znajomości działań na rzecz ochrony przyrody ożywionej i nieożywionej, podstawowych pojęć z zakresu przyrody, ekologii, ochrony środowiska i znajomości zjawisk przyrodniczych. Nasi reprezentańci dzielnie walczyli. W nagrodę za swój trud otrzymali pamiatkowe dyplomy oraz nagrody w postaci roślin doniczkowych, książek i płyt o tematyce przyrodniczej ufundowane przez organizatorów konkursu: Szkołę Podstawową nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu, Nadleśnictwo Krasiczyn, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach oraz Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Gratulujemy odwagi i wytrwałości w zmaganiach oraz właściwej postawy w reprezentowaniu naszej szkoły.
Pasowanie na ucznia klas I
27 października pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Zanim jednak to nastąpiło dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami wędrując przez krainy: Języka Polskiego, Matematyki, Przyrody, Dobrych Manier, Ruchu Drogowego, Muzyki. Podczas tej „podróży” towarzyszyły pierwszakom wróżki z klasy III, wspierając swoich młodszych kolegów. Najważniejszym momentem tej uroczystości, oczekiwanym zarówno przez dzieci jak i przez rodziców, było ślubowanie składane na Sztandar Szkoły oraz sam moment pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Była chwila dla „fotoreporterów”, tak licznie tego dnia przybyłych do świetlicy. Po wspólnych zdjęciach rodzice zaprosili świeżo upieczonych uczniów na poczęstunek. Tym miłym akcentem zakończyła się piękna uroczystość „Pasowania na ucznia”, przygotowana przez wychowawczynię klasy I Panią Elżbietę Baran. Zadowoleni i dumni uczniowie klasy I, w towarzystwie szczęśliwych rodziców opuścili mury szkoły i udali się do domów. Wszystkich odwiedzających naszą stronę, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
Gminny Turniej Unihokeja
W dniu 24.10.2015r. na sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Krasiczynie odbył się VI Gminny Turniej Unihokeja dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej z Olszan i Szkoły Podstawowej z Krasiczyna. Do zawodów zgłosiło się 11 zespołów: 7 chłopców i 4 dziewcząt. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach: dziewcząt i chłopców.
Wyniki w kategorii dziewcząt :
1. miejsce kl. VI Olszany
2. miejsce kl. V Krasiczyn
3. miejsce kl. IV Krasiczyn
3. miejsce kl. IV Olszany
Wyniki w kategorii chłopców :
1.miejsce kl. VI Olszany
2.miejsce kl. VI Krasiczyn
3. miejsce kl. IV Olszany
4.miejsce kl. V b Krasiczyn
5. miejsce kl. V Olszany
6. miejsce kl. V a Krasiczyn
7. miejsce kl. IV Krasiczyn
Spotkanie z Policjantem
W ramach bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą 20.10.2015r. zaprosiliśmy policjanta dzielnicowego z Komendy Policji w Krasiczynie, który spotkał się z uczniami klasy 0-III i IV-VI. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach w miejscu zamieszkania, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, kiedy można otrzymać kartę rowerową. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym!
Podkarpacki Konkurs "Literatura i Dzieci"
Jak co roku nasza szkoła wzieła udział w eliminacjach gminnych konkursu "Literatura i dzieci", organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Konkurs przebiegał w tym roku pod hasłem: "Podróże małe i duże". Przedmiotem konkursu jest twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z podróżowaniem po świecie (realnym i tym w wyobraźni), wiedzą o krajach bliskich i dalekich oraz życiu ich mieszkańców. I etap konkursu odbył się w Gminnym Ośrodku Kulturalnym w Krasiczynie. Uczestnicy konkursu prezentowali utwóry wybranego autora w formie: recytacji, inscenizacji i piosenki. Uczniowie nszaj szkoły zaprezentowali się w każdej z wymienionych form przezentacji artystycznej.
Nominacje II Etapu otrzymali:
w kategorii I-III
Weronika Szulewa kl. O, Martyna Amarowicz kl. I, Diana Pietryszyn kl. II, Julia Szuban kl. II, Wiktoria Majcher kl. II, Klaudia Rodzeń kl. III, Martyna Wolanin kl. III.
w kategorii I-VI
Aleksandra Marek kl.V, Sara Pietryszyn kl. V, Martyna Milczanowska kl. V, Michał Szmuc kl. V, Patrycja Amarowicz kl. VI, Julia Bilińska kl. VI, Karolina Łannik kl. VI i Dagmara Milczanowska kl. VI
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
37 Rocznica Wyboru Jana Pawła II na Papieża
19.10.2015r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji trzydziestej siódmej rocznicy wyboru naszego Wielkiego Polaka - Karola Wojtyły na papieża. Wspólnie złożyliśmy hołd jednemu z największych ludzi przełomu XX i XXI wieku, który zarówno za życia, jak i po śmierci, spotyka się na całym świecie z szacunkiem, czcią i uznaniem. Dzień ten był doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie życiową drogę polskiego papieża, Papieża Jana Pawła II, naszego kochanego Ojca Świętego, dzisiaj Sługę Bożego, który, jak wiemy, należy już do grona Świętych w niebie. Drogę tą przedstawili w montażu słowno – muzycznym uczniowie klasy VI pod kierunkiem Pani Alicji Kocik. Jan Paweł II – Patron Naszej Szkoły był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Niech zawsze pozostanie w naszych myślach i sercach.
XV Dzień Papieski
W niedzielę 11 października 2015r. z okazji XV Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzony był pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny, odbyła się Pielgrzymka Młodzieży do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Spotkanie inaugurowało nowy rok pracy formacyjnej w grupach eklezjalnych. Podczas Pielgrzymki nastąpiło także wejście na drogę bezpośredniego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Polsce. W tej szczególnej uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele naszej szkoły: Pani Joanna Suliba, Pani Alicja Kocik oraz Poczet Sztandarowy naszej szkoły: Natalia Mościszko, Dagmara Milczanowska, Radosław Młynarski, Wiktoria Sikoń, Bartłomiej Dobrowolski oraz rodzice. O godzinie 10 na Zamku Kazimierzowskim nastąpiło zawiązanie wspólnoty oraz godzina świadectwa. Następnie wszyscy obecni wzięli udział w procesji do Archikatedry, gdzie odbyła się uroczysta Msza święta, której przewodniczyły Ksiądz Arcybiskup Adam Szal. Po zakończonej mszy świętej, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na agapę.
Piknik naukowy "Młody Nobel"
10 października 2015r. w Gimnazjum im. kard. A. S. Sapiehy odbył się piknik naukowy „MŁODY NOBEL” prowadzony w ramach wolontariatu przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. W pikniku wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Celem pikniku było zachęcenie młodzieży z małych miejscowości do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Zajęcia odbywały się w formach pokazowych oraz warsztatowych z takich dziedzin jak chemia, fizyka, biologia, robotyka czy kryminalistyka. Uczniowie również aktywnie uczestniczyli w pokazach udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Zajęcia były prowadzone przez studentów – wolontariuszy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przerwach między zajęciami uczniowie mieli zapewniony poczęstunek. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim uczestnikom, wprowadziły ich w fascynujący świat nauki i techniki.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej
W dniu 06.10.2015 r. w Krasiczynie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "ZAMEK” Krasiczyn.
Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:
Rocznik 2005 – 2006 chłopcy
18. Katan Damian – SP Olszany
- Rocznik 2003 – 2004 dziewczęta
13. Sikoń Wiktoria – SP Olszany
27. Łannik Karolina – SP Olszany
- Rocznik 2003 – 2004 chłopcy
19. Sidor Jakub – SP Olszany
28. Kozuch Łukasz – SP Olszany
35.Szmuc Michał – SP Olszany
Europejski Dzień Języków
W ramach Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest dnia 26 września, w naszej szkole przeprowadzone zostały dwa konkursy:
KONKURS PLASTYCZNY NA FLAGĘ
Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV- VI. Zadaniem uczniów było wykonanie flagi dowolnego kraju należącego do Unii Europejskiej. Uczniowie wykazali się inwencją i pomysłowością, kolorowe flagi przygotowane w różnych technikach plastycznych zachwyciły jury, a najlepsze z nich zostały nagrodzone.
Kategoria wiekowa: klasy I-III
I miejsce ex aequo – Bartłomiej Lekki – klasa II i Marcel Raczkowski – klasa II
II miejsce ex aequo –Katarzyna Szal – klasa I i Adrian Szal – klasa III
III miejsce - ex aequo Martyna Amarowicz – klasa I, Julia Janiszyn - klasa I
i Julia Hreczanik – klasa I
wyróżnienie – Michalina Kruk - klasa I
Kategoria wiekowa: klasy IV-VI
I miejsce – Weronika Sawicka – klasa V
II miejsce – Aleksandra Marek – klasa V
III miejsce – ex aequo Martyna Milczanowska – klasa V i Wiktoria Sikoń – klasa VI
Wystawa flag krajów Unii Europejskiej zdobi korytarz szkolny, więc zapraszamy chętnych do jej obejrzenia.
KONKURS „ODKRYJMY EUROPĘ”
Konkurs odbył się w dwóch etapach w formie testu pisemnego, sprawdzał on podstawowe informacje dotyczące wiedzy o Unii Europejskiej. Zadaniem I etapu konkursu było wyłonienie pięciu osób z najwyższym wynikiem, które tym samym zakwalifikowały się do II etapu. W II etapie uczniowie również zmierzyli się z testem pisemnym, ale o wyższym stopniu trudności, w którym większość zadań miała formę pytań otwartych.
Omnibusami z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej w naszej szkole zostali:
I miejsce – Wiktor Zapołoch – klasa VI
II miejsce - Weronika Sawicka – klasa V
III miejsce – Julia Bilińska – klasa VI
Organizatorami konkursów przeprowadzonych w ramach Europejskiego Dnia Języków byli nauczyciele języków obcych: Pani Bernadetta Trojan i Pani Katarzyna Pusio.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dalszych sukcesów.
Zdjęcia obejrzeć można w folderze - album fotograficzny!
Święto Edukacji Narodowej
13.10.2015 obchodziliśmy w naszej szkole bardzo uroczyście Święto Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli: sekretarz Urzędu Gminy w Krasiczynie Pan Jerzy Gruszecki, emerytowani nauczyciele naszej szkoły, rodzice oraz uczniowie. Na wstępie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Barbara Nawojska–Synus, która powitała zebranych oraz przekazała życzenia nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom, wielu sukcesów, satysfakcji w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy, optymizmu, wiary we własne możliwości oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania ambitnych celów. Część artystyczną rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowane przez Panią Marię Kozłowską – Świszcz. W dobry humor wprowadzili wszystkich uczniowie klasy II montażem słowno – muzycznym. Uczniowie wystąpili w kabarecie pod kierownictwem Pani Elżbiety Kozak. Wspaniały występ rozbawił wszystkich obecnych gości do łez i na wesoło zakończył uroczystą akademię z okazji Święta Edukacji Narodowej. W dalszej części uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Barbara Nawojska - Synus wręczyła nagrody dyrektora następującym nauczycielom: Pani Katarzynie Pusio, Pani Elżbiecie Kozak, Pani Elżbiecie Baran i Pani Marii Kozłowskiej-Świszcz. Następnie głos zabrał Pan Jerzy Gruszecki Sekretarz Urzędu Gminy w Krasiczynie, który życzył wszystkim pracownikom oświaty sukcesów w pracy zawodowej oraz wręczył Pani Dyrektor Barbarze Nawojskiej-Synus z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Krasiczyn. Na zakończenie słowa wdzięczności i podziękowania wszystkim nauczycielom za trud włożony w wychowanie dzieci złożyli również na ręce Pani Dyrektor przedstawiciele Rady Rodziców.
Dnia 15 października 2015r. na wojewódzkim spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Rzeszowie Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus i Pani Jadwiga Bąk w uznaniu dorobku i osiągnięć w pracy zawodowej zostały odznaczone przez Wojewodę Podkarpackiego Medalami Komisji Edukacji Narodowej.
Serdecznie Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w albumie fotograficznym!
Święto Pieczonego Ziemniaka
W naszej szkole 5 października odbyła się Biesiada Jesienna – „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w której wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VI oraz wychowawcy. Na uczestników czekało płonące ognisko, do którego po krótkim przedstawieniu historii ziemniaka zostały wrzucone ziemniczki. Uczniowie nie mieli kiedy się nudzić bowiem wśród atrakcji pojawiło się wiele ciekawych konkurencji: np wybór największego ziemniaka przyniesionego przez dzieci, „Rzut do celu”, „Slalom z ziemniakami”, obieranie ziemniaków i mierzenie długości obierek, zbieranie ziemniaków na czas. W trakcie zabaw ziemniaki pięknie upiekły się w ognisku. Ale najsmaczniej było na pewno na końcu – „ziemniaki w mundurkach” prosto z ogniska okazały się bezkonkurencyjne. Również pogoda spisała się na medal!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym!
Próbna Ewakuacja Szkoły
2 października został zorganizowany w naszej szkole trening ewakuacyjny. Celem ćwiczeń było nabycie przez uczniów i pracowników szkoły umiejętności/nawyków reagowania podczas konieczności ewakuacji oraz sprawdzenie, jak sprawnie przeprowadziliśmy ewakuację szkoły. Próbna ewakuacja została przeprowadzona poprawnie i sprawnie. Mamy nadzieję, że w razie prawdziwego zagrożenia - uczniowie i pracownicy szkoły będą wiedzieli jak się zachować.
Akcja "Sprzątanie Świata"
„Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.
23 września, jak co roku, nasza szkoła również wzięli udział w międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata”.
Każda klasa wraz z wychowawcą sprzątała wyznaczone tereny. Klasy I - III sprzątały teren wokół szkoły, a klasy IV- VI obszar wzdłuż drogi biegnącej do Przemyśla i Bryliniec. Ponad to klasa V z Panią Jadwigą Bąk uczestniczyła w sprzątaniu lasu w miejscowości Rokszyce. Wspólnie z nami sprzątali las przedstawiciele leśnictwa.Zebraliśmy wiele worków śmieci, które z pewnością nie są powodem do radości. Podczas wędrówki wśród leśnych ścieżek podziwialiśmy piękno przyrody.