W dniu 22 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Alicją Kocik i Panią Anną Pawełek odwiedzili redakcję „Życia Podkarpackiego” w Przemyślu. Uczniowie po raz kolejny przywieźli do redakcji kilkanaście worków nakrętek włączając się w akcję „nakrętki dla Bartka”. Dzięki uprzejmości pracowników redakcji dzieci zwiedziły redakcję dowiedziały się jak wygląda na co dzień praca dziennikarzy. Zapoznały się z obowiązkami osób pracujących w mediach i strukturą organizacyjną redakcji gazety. Odwiedziły dział techniczny, w którym mogły zobaczyć grafików przy pracy. Na zakończenie wizyty zawodowy fotoreporter zrobił nam pamiątkowe zdjęcie. Wycieczka była niezwykle ciekawa i udana.
‘Jesienny różaniec’
22 listopada zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszy jesienny różaniec zorganizowanego przez opiekuna Szkolnego Koła Caritas panią Elżbietę Baran oraz księży: ks. Leszka Doparta i ks. Dariusza Pruchnickiego. Podobnie jak podczas poprzednich edycji uczestnikom konkursu nie zabrakło pomysłów na wykonanie niepowtarzalnych różańców. Pojawiło się wiele nowych, oryginalnych pomysłów. Różańce wykonane były z cukierków, kwiatów, guzików. Hitem były w tym roku rózńce wykonane z brył geometrycznych, które kosztowały naszych uczniów wiele pracy i cierpliwości podczas ich wykonywania. Nie zabrakło też tradycyjnych, pięknych różańców.
Członkowie jury - pani Elżbieta Kozak i ks. Dariusz Pruchnicki - przyznali nagrody:
W grupie młodszej:
I miejsce Laura Brzeżawska
II miejsce Patryk Owsianka
III miejsce Szymon LekkiW grupie starszej:
I miejsce Julia Janiszyn
II miejsce Martyna Amarowicz
III miejsce Ewa Obszarny
Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Księżom katechetom dziękujemy za ufundowanie nagród.
„Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny” - I edycja konkursu
W dniu 16.11.2018r. w zabytkowych salach zamku Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Konkursu „Kardynał Adam Stefan Sapieha – Wielki Syn Swojej Ojczyzny” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu przemyskiego, którzy mogli reprezentować swoje szkoły w trzech kategoriach:
- konkurs plastyczny „Sapieha oczami dziecka” dla uczniów klas IV – VI;
- konkurs na prezentację multimedialną o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy dla uczniów klas VII – VIII oraz oddziałów gimnazjalnych;
- konkurs wiedzy o życiu i działalności kard. A. S. Sapiehy dla uczniów klas VII –VIII oraz oddziałów gimnazjalnych.
Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach KLAUDIA ŚWIETLICKA z klasy VII została wyróżniona i nagrodzona w kategorii „Konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą życia i działalności kard. A. S. Sapiehy”. Nauczycielem prowadzącym była p. Jadwiga Bąk. Gorąco gratulujemy! Pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w konkursie za rok.
Wycieczka do Centrum Edukacji i Rozrywki Leon Park w Orłach
Dnia 15.11.2018r. tj. czwartek dzieci z Oddziału przedszkolnego i klasa I wraz z opiekunami Panią Elżbietą Baran i Panią Moniką Trojniarz wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Rozrywki „Leon Park” w Orłach. W przeddzień wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani i zaproszeni do wspólnej zabawy. W tym „bajkowym” miejscu dzieci miały do dyspozycji dwupiętrową konstrukcję zabawową, a w niej labirynty, ruchome pomosty, zjeżdżalnie, basen z piłkami, samochody, piłki do skakania, mata interaktywna i wiele innych zabawek, atrakcji. Zabawy przebiegły w bardzo wesołej i radosnej atmosferze. Dzieci miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętności manipulacyjne, orientację przestrzenną oraz integrować się z rówieśnikami. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw. Było super!!!
Warsztaty językowe „The United Kingdom”
W dniu 13 listopada 2018r. w Rzeszowie uczniowie klasy VIII wzięli udział w warsztatach językowych pt. „The United Kingdom” zorganizowanych w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego – NaukaBezGranic. Zajęcia warsztatowe poprowadził rodowity Anglik – Leslie Mazur - Park.
Prowadzący podczas swojej prelekcji umożliwił dzieciom ciekawą „podróż” przez Wielką Brytanię celem odkrywania nowych zwyczajów i tradycji. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję komunikować się w języku angielskim, co było nie lada wyzwaniem. Doskonale dobrane materiały oraz profesjonalizm prowadzącego sprawiły, iż spotkanie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli – uczestników warsztatów.
Po zakończeniu warsztatów udaliśmy się na spacer po uliczkach miasta Rzeszowa.
Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnej energii.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów w albumie fotograficznym!
"JESTEM POLAKIEM. ZNAM HYMN POLSKI i LEGENDY POLSKIE"
Uczniowie klasy III aktywnie włączyli się w obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości realizując edukacyjny projekt patriotyczny pod hasłem "JESTEM POLAKIEM. ZNAM HYMN POLSKI i LEGENDY POLSKIE". Podczas trwania projektu realizowano szereg działań, które miały na celu promowanie idei patriotyzmu, poczucia świadomości narodowej, szacunku wobec państwa polskiego, jego historii i symboli narodowych.
Efektem tych działań było stworzenie "Kącika patriotycznego", w którym głównym elementem była okolicznościowa gazetka poświęcona 100-Leciu Odzyskania Niepodległości, wystawa prac plastycznych pt."MOJA POLSKA", rysunków i makiet "Polskie grody i zamki".Dzieci wykonały również biało-czerwone kotyliony, poznały legendy o początkach państwa polskiego, nauczyły się polskiego hymnu.
Podsumowaniem działań projektowych było zorganizowanie konkursu patriotycznego, podczas którego Jury konkursu w osobach Pani Dyrektor Barbary Nawojskiej-Synus i Pani Jadwigi Bąk skrupulatnie oceniało wcześniejsze i nowe dokonania uczniów. Zadaniem dzieci było m.in. zaśpiewanie wszystkich zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego", piękne przeczytanie i opowiedzenie wybranej legendy, rozwiązanie tematycznej krzyżówki czy ułożenie z puzzli polskiego godła. Podczas konkursu uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje niezwykłe talenty- napisali piękne, przepełnione głębokim uczuciem wiersze o Polsce, ułożyli do nich melodię, a następnie je zaśpiewali. Jury nie miało więc łatwego zadania. Po dłuższej naradzie, biorąc pod uwagę całokształt działań każdego ucznia, zaangażowanie i ilość zdobytych punktów, przewodnicząca Jury- Pani Dyrektor ogłosiła oczekiwane z niecierpliwością wyniki konkursu. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.Wychowawca klasy dziękuje rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom w pracach nad projektem.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
Niepodległa do Hymnu
W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada – jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa do Hymnu”. Jest to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 11:11. Do akcji zaproszone są zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania. Również cała społeczność naszej szkoły 09.11.2018r. odśpiewała wspólnie Hymn Państwowy.
Próbna Ewakuacja Szkoły
W dniu 08.11.2018r. w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja budynku szkolnego. W ćwiczeniach ewakuacyjnych wzięła udział Ochotnicza Straż Pożarna z Krasiczyna. Po usłyszeniu trzech dzwonków alarmowych uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły udając się na boisko piłki siatkowej, gdzie oczekiwali na przyjazd wozów strażackich z Krasiczyna. Celem tych ćwiczeń było sprawne przeprowadzenie ewakuacji zagrożonych osób z budynku szkoły na wypadek powstania pożaru. Ewakuacja została przeprowadzona w rzeczywistych warunkach z użyciem wozów strażackich, co pozwoliło na wypracowanie bezpieczniejszego sposobu działania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Po zakończeniu ewakuacji nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia wozów strażackich od środka, mogli usiąść za ich kierownicą a nawet przmierzyć ubiór prawdziwego strażaka. Oglądanie wozów strażackich sprawiło naszym uczniom wiele radości, a ewakuacja uświadomiła im jak ciężka i niebezpieczna jest praca strażaka. Następnie odbyły się dwa szkolenia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas 0-III i IV-VIII.
Mamy nadzieję, że w razie prawdziwego zagrożenia uczniowie i pracownicy szkoły będą wiedzieli jak się zachować podczas ewakuacji oraz jak udzielić pierwszej pomocy rannym osobom.
Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
6 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość upamiętniająca 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowana przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Swoją obecnością zaszczycili na zaproszeni goście: Pani Irena Dybowska-Ryś - Przewodnicząca Rady Gminy Krasiczyn, Pan Tadeusz Bobek - Wójt Gminy Krasiczyn, oraz radni i sołtysi Gminy Krasiczyn. Wielkim honorem była dla nas obecność „żywych świadków historii”, przedstawicieli Związku Sybiraków w Oddział w Przemyślu: Pani Stanisławy Żak - Prezesa Związku, Pana Andrzeja Stawarza - Wiceprezesa oraz Pani Marii Wielgosz Członka Zarządu Związku Sybiraków w Przemyślu.
Rozpoczynając uroczystość Dyrektor Szkoły Barbara Nawojska-Synus powiedziała, iż „udział w dzisiejszej uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę. Wyraz wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy w walce poświęcili to, co najważniejsze dla każdego człowieka – oddali swoje życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo. Dzięki tej ofierze złożonej przez nich mamy własne terytorium, godło, flagę, hymn, własny język, instytucje i urzędy, szkoły, w których mówimy i posługujemy się językiem polskim, a także inne wartości narodowe związane z naszą państwowością.”
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przedstawiający drogę Polski do odzyskania niepodległości wzbogacony budzącymi głębokie uczucia patriotyczne fragmentami poezji oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego „Wiolinki”.
Niezwykle cenna i wzruszająca była „żywa lekcja historii” udzielona przez przedstawicieli Związku Sybiraków w Przemyślu, którzy zaprezentowali film "Losy zesłańców Sybiru". Film uzupełniony został relacjami z własnych tragicznych przeżyć i wspomnień z pobytu na nieludzkiej ziemi. Ponadto Pani Maria Wielgosz zaprezentowała wiersze inspirowane przeżyciami na Syberii, poświęcone pamięci zesłańców, którzy niejednokrotnie zesłanie przypłacili życiem.
Uzupełnieniem „żywej lekcji historii” było wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych przy herbatce i cieście przygotowanym przez rodziców.
Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości były także lekcją budzenia szacunku dla tradycji 11 listopada, jak również kształtowania uczuć patriotycznych.Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości!
Zapalenie zniczy na cmentarzach w Brylińcach i w Krzeczkowej
W dniu 30 października 2018 r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych dzieci z klasy VI z panią Alicją Kocik wybrały się na cmentarz w miejscowości Brylińce. Celem spaceru było oddanie hołdu nieznanym żołnierzom, którzy zginęli w walce oraz zapalenie zniczy na ich grobach. W Krzeczkowej dzieci odwiedziły mogiłę Romualda Węgłowskiego i jego żony Eugenii. Romuald Węgłowski był wielkiej sławy chirurgiem naczyniowym, uratował wielu żołnierzy podczas I Wojny Światowej, nazywany był „chirurgiem żołnierzy Piłsudskiego”. Dzieci zapaliły znicze jako wyraz pamięci i szacunku. Uczniom towarzyszył podniosły nastrój i zaduma. Pogoda dopisała, więc uczniowie zwiedzili cmentarz, oglądali groby świątecznie ozdobione kwiatami, wieńcami oraz zniczami.
Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.
Uroczystości ku czci poległych na cmentarzu wojennym w Brylińcach
W dniu 26.10.2018r. na terenie cmentarza wojennego żołnierzy austro-węgierskich, w miejscowości Brylińce, odbyły się uroczystości ku czci poległych z udziałem: Związku Strzelców Cesarskich z Innsbrucka, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, władz samorządowych: Starosty Przemyskiego Pana Jana Pączka, Wójta Gminy Krasiczyn Pana Tadeusza Bobka, radnych, sołtysów, mieszkańców gminy oraz uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami. Uroczystość związana była z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele, odprawioną przez kapelanów Wojska Polskiego. Podczas Mszy Świętej modlono się w dwóch językach. Następnie wszyscy udali się na cmentarz gdzie została odmówiona modlitwa za poległych oraz wysłuchano hymnów państwowych i wciągnięto na maszty flagi Polski, Austrii i Tyrolu.
Delegacje złożyły kwiaty, natomiast młodzież naszej szkoły zapaliła znicze na każdej mogile.
Ogólnopolski „Dzień Krajobrazu”
W dniu 19.10.2018 r. Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu wspólnie z zaproszonymi gośćmi i młodzieżą szkolną obchodził ogólnopolski „Dzień Krajobrazu”. Uroczystość ta przeprowadzona była w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Birczańskie” i połączona została z finałem konkursu fotograficznego „Krajobraz marzeń”, podczas którego wręczono laureatom zasłużone nagrody.
Tego dnia przypominano jak ważną rolę odgrywa krajobraz w życiu człowieka, zarówno pod względem społecznym, gospodarczym, jak i kulturowym. Na pokonkursowej wystawie fotograficznej można było zobaczyć jak krajobraz inspiruje młodych artystów, którzy posługują się nim do przekazania konkretnych emocji.
Jak co roku wybór tych najpiękniejszych zdjęć łatwy nie był. Wszystkie prace przedstawiały piękne okoliczności przyrody i cechowały się dużą wrażliwością młodych fotografów.
Komisja, składająca się z osób zajmujących się zawodowo fotografią po długich naradach wyłoniła po 3 miejsca i jednym wyróżnieniu w dwóch kategoriach wiekowych, tj. KATEGORIA I (kl. IV-VI) i KATEGORIA II (kl. VII-VIII, III gimnazjum)
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. JANA PAWŁA II w Olszanach także brali udział w Konkursie Fotograficznym „Krajobraz marzeń” a ich fotografie obejrzeć można w galerii na stronie internetowej szkoły. Opiekunem konkursu była mgr Katarzyna Ryniak.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęc w albumie fotograficznym!
Akcja "Znicz"
Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Samorząd Uczniowski w związku ze zbliżającym się świętem zmarłych, zorganizował zbiórkę zniczy w terminie od 1 do 20 paździenika. Zebrane znicze zostaną zapalone na opuszczonych grobach, znajdujących się w naszej gminie.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do akcji.
Wycieczka do Centrum Edukacji i Rozrywki Leon Park w Orłach
18.10.2018r. uczniowie klas II i IV wraz z opiekunkami Panią Elżbietą Kozak i Panią Bernadettą Trojan wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji i Rozrywki Leon Park w Orłach. W sali zbaw nasi uczniowie spożytkowali nadmiar energii świetnie się przy tym bawiąc. Jest tam wiele urządzeń wykorzystujących zabawę do nauki, gdzie dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności manualne oraz integrują się z rówieśnikami. Wyposażenie zostało dobrane w trosce o walory edukacyjne i bezpieczeństwo każdego dziecka. W dwóch salach do dyspozycji naszych uczniów było wiele innowacyjnych urządzeń. „Małpi Gaj”, czyli konstrukcja z mnóstwem przeszkód oraz basenem kulek i zjeżdżalniami. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z magicznego dywanu. To interaktywna pomoc dydaktyczna, przeznaczona do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Po szaleństwach w sali zabaw, wszyscy uczniowie zgłodnieli, dlatego w drodze powrotnej do szkoły wstąpiliśmy na pyszną pizzę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
Pasowanie na ucznia I klasy
17 października był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów, bo zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Pani Dyrektor Barbara Nawojska – Synus powitała wszystkich obecnych, przypomniała też pierwszakom o obowiązkach ucznia, a także jak zdobyć odznakę wzorowego ucznia. Potem głos zabrali bohaterowie tego dnia – pierwszoklasiści. Dzieci z klasy pierwszej zaprosiły do obejrzenia inscenizacji, w której opowiadali o Polsce: o pięknie naszych gór, ośnieżonych szczytach, nadbałtyckich miejscowościach, kutrach rybackich, bogactwie lasów i jezior ... Uczniów przygotowała wychowawczyni Pani Elżbieta Baran. Dzieci przypomniały też jaką wartość dla każdego Polaka mają symbole narodowe. Całość inscenizacji dopełniły pięknie wykonane przez pierwszaków piosenki. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment tego dnia: pasowanie. Po złożonym ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała dzieci klasy pierwszej na uczniów naszej szkoły.
Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki od rodziców, potem dzieci udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
X Powiatowy Konkurs Papieski - Myśląc Ojczyzna
Dnia 16 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Drohojowie odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Papieski pod hasłem: „Myśląc Ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VII i VIII. W kategorii piosenki wystąpiła solistka Klaudia Świetlicka i wykonała piosenkę „Biały krzyż”. Aleksandra Marek wystąpiła w kategorii recytacji i zaprezentowała wiersz W. Szymborskiej „Gawęda o miłości Ziemi Ojczystej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
VI Wojewódzki Przegląd Piosenki i Poezji W hołdzie Janowi Pawłowi II
We wtorek 16 października br. w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach odbył się VI Wojewódzki Przegląd Piosenki i Poezji W hołdzie Janowi Pawłowi II. Tegoroczny przegląd odbył się w 40 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.
Przegląd rozpoczęła Msza św. Następnie uczestnicy przeglądu przemieścili się przed pomnik świętego Jana Pawła II, usytuowanego na placu szkolnym, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów przez reprezentantów uczniów, ich rodziców, nauczycieli, władz samorządowych i przez przedstawicieli wykonawców.
W koncercie dla Jana Pawła II uczestniczyły uczennice naszej szkoły z zespołu Wiolinki w składzie: Julia Hreczanik, Julia Janiszyn, Dominika Kuźbida i Sylwia Winiarska. Dziewczyny przepięknie zaprezentowały piosenkę pt: „Ty prowadzisz nas”. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności. Gratulujemy dziewczynom wspaniałego występu.
Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali obdarowani podziękowaniem i słodkim poczęstunkiem.
Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu
W niedzielę, 14 października 2018r., odbyła się Pielgrzymka Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Tradycyjnie spotkanie związane było z XVIII Dniem Papieskim w tym roku pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” oraz inauguracją nowego roku pracy formacyjnej. Uczestnicy modlili się szczególnie w intencji trwającego w Rzymie synodu o młodzieży oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie (22-27.01.2019). W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły – Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus, nauczyciele – Pani Alicja Kocik i Pani Joanna Suliba, uczniowie: Patrycja Kuźbida, Klaudia Świetlicka, Klaudia Winiarska, Kacper Lekki i Adrian Śmigiel oraz rodzice. Spotkanie modlitewne rozpoczęło się o godz. 10:00 w Auli Instytutu Teologicznego WSD zawiązaniem wspólnoty, godziną świadectwa oraz występem Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej. O godz. 11:15 miała miejsce procesja do archikatedry, gdzie o 11:30 odbyła się uroczysta Eucharystia. Przewodniczył jej ks. abp Adam Szal, który wygłosił również homilię nawiązującą do tematyki ojcostwa obecnej w twórczości papieża-Polaka. Mszę świętą zakończył obrzęd przekazania zapalonych świec symbolizujących posłanie do dawania świadectwa wiary w naszym otoczeniu. Całe spotkanie zakończyło się agapą na przemyskim Placu Niepodległości, przy pomniku Jana Pawła II.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!
Apel z okazji 40 rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II
16 października 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w Watykanie. Apel rozpoczą ks. proboszcz Leszek Dopart przytaczając kilka ważnych zdarzeń z życia Jana Pawła II, wspomniał również o ciekawostkach, które miały związek z naszym patronem, a o których nie wszyscy słyszeli. Następnie ks. proboszcz zagrał na gitarze najbliższe sercu Jana Pawła II utwory, a wszyscy uczniowie i nauczyciele włączyli się do śpiewu ku czci Wielkiego Polaka. Kolejnym punktem apelu był występ uczniów klasy VII i VI w montażu słowno-muzycznym pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kruk. Dzieci przypominały najważniejsze zdarzenia związane z drogą Karola Wojtyły do świętości. Następnie uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą Janowi Pawłowi II. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy ulubione pieśni Naszego Patrona.
Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
12 października 2018r. nauczyciele, pracownicy naszej szkoły, uczniowie i rodzice uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus, przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności Przewodniczącą Rady Gminy Krasiczyn Panią Irenę Dybowską-Ryś, Wójta Gminy Krasiczyn – Pana Tadeusza Bobka, oraz Główną Księgową Panią Monikę Holicką. Uroczystość uświetnił występ klas V i VI które pod kierunkem Pani Renaty Wiątek i Pani Małgorzaty Kruk przygotowały humorystyczne scenki z życia szkoły. W dalszej części uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Barbara Nawojska - Synus wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Nagrody otrzymali: Pani Alicja Kocik, Pani Joanna Suliba, Pani Teresa Mahunik, Pani Jadwiga Bąk, Pani Renata Wiątek, Pani Bernadetta Trojan, oraz pracownicy administracji i obsługi Pani Irena Wywrot, Pani Monika Holicka, Pani Monika Stawarz, Pani Ewa Łannik, Pani Magdalena Furman i Pan Jan Kozioł. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty i emerytom, życzenia wielu sukcesów, satysfakcji w ich trudnej i odpowiedzialnej pracy, optymizmu, wiary we własne możliwości oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania ambitnych celów. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Krasiczyn Pan Tadeusz Bobek, który życzył wszystkim pracownikom oświaty sukcesów w pracy zawodowej oraz wręczył Pani Dyrektor Barbarze Nawojskiej-Synus z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodę Wójta Gminy Krasiczyn. Pogratulował również Pani Dyrektor otrzymania nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Na zakończenie słowa wdzięczności i podziękowania wszystkim nauczycielom za trud włożony w wychowanie dzieci złożyli również na ręce Pani Dyrektor przedstawiciele Rady Rodziców.
Za wszystkie życzenia złożone z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdecznie dziękujemy!
15 października Pani Dyrektor Barbara Nawojska-Synus wzięła udział w spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Na spotkaniu, w uznaniu dorobku i osiągnięć w pracy zawodowej, Pani Dyrektor otrzymała od Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.
Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym!