• XVII edycja Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży BOŻONARODZENIOWE OZDOBY
        • XVII edycja Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży BOŻONARODZENIOWE OZDOBY

        • Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII edycji Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży BOŻONARODZENIOWE OZDOBY, organizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu.  W tym roku dla młodych twórców zaproponowano następujące tematy do wyboru:

          -praca przestrzenna – temat: Trzej Królowie,

          -praca plastyczna - temat: Tradycje Świąt Bożego Narodzenia (technika: rysunek, malarstwo, collage).

          Cele konkursu:

          - kultywowanie tradycji,

          - rozwijanie kreatywności,

          - prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej,

          - wymiana doświadczeń i spostrzeżeń z zakresu technik plastycznych.

          Z naszej szkoły prace wykonali: Lena Jańczuk kl. III, Kinga Lekka kl. III, Kamil Chawa kl. V i Michał Młynarski kl. V.

          Trzymamy kciuki za nasze koleżanki i kolegów!

        • Powiatowy konkurs plastyczny "Sapieha oczami dziecka''

        • Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Krasiczynie i Biblioteka Publiczna w Krasiczynie. Patronat: Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Krasiczynie, Zespół Zamkowo - Parkowy w Krasiczynie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św.Marcina w Krasiczynie. Uczniowie wykonywali prace podczas zajęć koła plastycznego.

           

          Wyróżnienie uzyskała Maria Dobrowolska z kl.V. serdecznie gratulujemy. Ponadto piękne prace wykonały: Magdalena Dobrowolska i Liliana Lemich. 

        • Wizyta św. Mikołaja

        • Drogi święty Mikołaju

          Przybądź do nas, bo już czas.

          Wszystkie dzieci Cię kochają

          i serduszka biją nam.

           

          Tu w  przedszkolu wielu dzieciom

          serca biją niby młot.

          Nie pozwól nam długo czekać,

          bo nadchodzi ciemna noc.

           

           

          Święty Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, który co roku obdarowuje je wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w dniu św. Mikołaja dostają mnóstwo prezentów, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

          Na szczęście w naszej szkole wszyscy uczniowie zasłużyli na prezenty, co potwierdził przybyły do naszej szkoły - 6 grudnia św. Mikołaj – zwłaszcza  wypchany po brzegi worek z prezentami.Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach „Oddziału przedszkolnego” oraz klas I – III . V klasa również została obdarowana prezentami od wyjątkowego gościa. 

          Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęciei obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

          Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – za to też dziękujemy.

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce Galeria zdjęć. 

        • Cyrk "Szok'' w naszej szkole

        • 4 grudnia gościliśmy w naszej szkole Cyrk "Szok''. Wszystkie dzieci – począwszy od przedszkolaków aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. wesoły klown, tańczący niedźwiedź,słoń, potwór,  iluzja, żonglerka i tresura zwierząt. Dwóch artystów sprawiło, że cała publiczność przedszkolna bawiła się doskonale. Dziewczynkom bardzo przypadł do gustu występ treserki gołębi – głównie chyba ze względu na strój, w który artystka była ubrana. Ptaki wykonywały akrobacje na kole, drabince, kołowrotku i piłce.Wybrani przez nich uczniowie nie tylko podziwiali triki cyrkowe, ale mieli również okazję do wzięcia czynnego udziału w realizacji niektórych zadań. Pełni zapału, z różnym skutkiem próbowali dotrzymać kroku artystom, co często wzbudzało ogólną radość. Całości dopełniała wesoła muzyka i barwne stroje.

          Na zakończenie do sali wszedł ogromny niedźwiedź polarny, który głową sięgał do sufitu! Wykonał śmieszny taniec, pomachał dzieciakom na pożegnanie. 

          Przedszkolaki i starsze dzieci doskonale się bawiły oglądając występy cyrkowców i nagrodziły artystów gromkimi brawami, na które bezsprzecznie zasłużyli. 

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''. 

        • "Zabawa andrzejkowa''

        • Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 29 listopada odbyła się andrzejkowa zabawa. Na przedszkolaków i uczniów kl. I - III czekało, prócz zabaw przy muzyce i tańców w pięknie przystrojonej sali, wiele atrakcji. Przygotowane dla uczestników zabawy były liczne wróżby andrzejkowe, np. wędrujący koszyczek, buty, zawód itp. 

          Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy…

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''. 

        • "Warszaty profilaktyczne"

        • Dnia 20.11.2023r. w Szkole Podstawowej  w Olszanach odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez terapeutę z Centrum Edukacji i Profilaktyki "Dialog "w Krakowie.

          Dzieci i młodzież klas od zerówki po ósmą w sposób dostosowany do przedziału wiekowego i aktywny uczestniczyły w zajęciach. Odbyły się dwa szkolenia  pierwsze  pt." Wsparcie emocjonalne, obecne problemy dzieci i młodzieży " oraz drugie w którym uczestniczyła tylko starsza młodzież pt. "Depresja i zachowania autoagresywne". Warsztaty prowadzone   z wykorzystaniem elementów dramy, burzy mózgów, skojarzeń , zabaw interaktywnych  uświadomiły uczniom znaczenie wsparcia emocjonalnego, potrzebę nazywania swoich uczuć i szukania  konstruktywnej pomocy w sytuacjach kryzysowych.

        • MY TEDDY BEAR

        • Zerówka obchodziła dziś Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci mogło przynieść z domu swojego ulubionego pluszaka lub zwierzątko, które towarzyszyło im na lekcji języka angielskiego. Ten wyjątkowy dzień był wypełniony mnóstwem ulubionych pluszaków i zabawek, zabawnymi zajęciami tematycznymi i specjalną wizytą naszego nowego przyjaciela- Pandy the Bear! Dzieci śpiewały z pluszakami po angielsku nową piosenkę „ My Teddy Bear”, dzięki której powtarzały nazwy części ciała oraz kolorowały portrety misiów zgodnie z legendą- utrwalając w ten sposób przyswojone nazwy kolorów w języku angielskim.

        • Światowy Dzień Życzliwości

        • Celem Światowego Dnia Życzliwości jest promowanie życzliwości i przyjaźni na całym świecie. Życzliwość to cnota, która polega na okazywaniu troski i współczucia innym. Może być wyrażana na wiele sposobów, na przykład poprzez życzliwe słowa, gesty, czy działania. 

          Nasi uczniowie także obchodzili Dzień Życzliwości! Już od rana na drzwiach świetlicy zawisły powitanki. Każdy wchodzący do szkoły mógł poczuć się ważny i wybrac sposób powitania. W ten dzień uczniowie również  założyli ubrania w kolorze żółtym, który jest kolorem ŻYCZLIWOŚCI! Na korytarzach szkolnych zawisły powiedzenia i cytaty dotyczące tego święta  Ch etbi mogli  uczestniczyć w akcji: „Weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”- podzielić  się z innymi miłymi sentencjami i pozdrowieniami. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się  kreatywne, pomysłowe i kolorowe dekoracje nawiązujące do tematu życzliwości. W klasach młodszych wspólnie wykonywali  "życzliwe "malowanki XXl. Liczymy, że wyjątkowa atmosfera Dnia Życzliwości i Pozdrowień zostanie z nami na dłużej.

           

        • Zajęcia koła komputerowego - roboty Photon

        • W środę 22 listopada odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia koła komputerowego. Szkolne Koło Informatyki i powstało jako odpowiedź na różnorodne zainteresowania uczniów Naszej Szkoły związane z zagadnieniami szeroko pojętej informatyki Po kilku zajęciach w projektowaniu grafiki 3d w Tikencard przyszedł czas na programowanie robotów Photon . Zajęcia dostarczyły wszystkim wiele radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć domów 3 D oraz i filmu z zajęć.

        • WHAT’S THE WEATHER LIKE TODAY?

        • Klasa II miała okazję się przekonać, że język angielski może być wspaniałą zabawą dla dzieci. W ramach podsumowania działu o pogodzie i porach roku uczniowie pracowali metodą projektu. Stworzyli wspólnie plakat. Przedstawienie w taki sposób opanowanego przez dzieci materiału po angielsku były fascynującą rozrywką.

          Klasowe projekty to nie tylko nauka, ale także świetnie spędzony czas. Co więcej, taka praca wymaga współpracy, koordynacji wspólnych wysiłków oraz umiejętności słuchania innych i udzielania im wsparcia- dzieci rozwijają umiejętności komunikacyjne, społeczne i językowe. W realizacji projektu drugoklasistów wspierał kudłaty MONKEY, który razem z uczniami śpiewał piosenki i pomagał w utrwaleniu materiału.

        • "Dzień Buraka''

        • Dnia 24.11.2023r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w nietypowym święcie jakim jest "Dzień Buraka''. Podczas zajęć poznały ciekawostki na temat buraków i ich rodzaje. Dzieci dowiedziały się jak bardzo zdrowy jest burak, jakie zawiera witaminy i jakie ma wartości odżywcze. Dzień Buraka obfitował w zabawy, wiersze, piosenki i prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. Wspólnie z kl.1 wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej fotobudce. Był to dzień pełeń wrażen i emocji. 

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć'' ! 

        • "Koło plastyczne''

        • W bieżącym roku szkolnym zajęcia koła plastycznego  prowadzone przez nauczycielkę plastyki p. Elżbietę Kozak odbywają się w poniedziałki.Realizując cele koła uczniowie rozwijają wrażliwość estetyczną, zdolności twórcze, wyobrażnię. Podczas zajęć kształtowane są umiejętności rysowania, szkicowania , malowania, komponowania płaszczyzny. Uczniowie stosują różnorodne środki wyrazu plastycznego. Tematykę zajęć wytyczają pory roku, przypadające święta i uroczystości, proponowane konkursy i zainteresowania uczniów. Uczestnicy tworzą ciekawe, bogate i pomysłowe prace.

        • Rozstrzygnięcie konkursu "Jesienny różaniec''

        • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Jesienny różaniec” .Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs „Jesienny różaniec” zorganizowany przez panią Elżbietę Baran i ks. Jana Batora. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – V oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Różańce wykonane były z różnych materiałów, uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i starannością.

          Zwycięzcami konkursu zostali:

          Wiktoria Kogut z oddziału przedszkolnego – pierwsze miejsce;


          Zuzanna Hop z kl .I , Maria Dobrowolska i Magdalena Dobrowolska z kl. V – drugie
          miejsce;


          Mateusz Radoń z kl. II i Radosław Radoń z kl. V – trzecie miejsce.

          Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Nagrody ufundował ks. Jan Bator.

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

        •   W dniu 17 listopada 2023 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji już po raz kolejny w naszej szkole pojawiły się patrole egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. 

          Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5  zadań otrzymywali drobny upominek i tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli też okazję brać udział  w grach i  zabawach matematycznych oraz rozwiązywać rebusy i zadania matematyczne utrwalające znajomość tabliczki mnożenia.

           W ramach tego święta nauczyciel matematyki zorganizował szkolny konkurs plastyczny  pt “Jesienna tabliczka mnożenia”,

          który był adresowany do uczniów klas IV - VI. 

           

          I miejsce zdobył  Patryk Ruta Tomusiak - klasa IV

          II miejsce Magdalena Dobrowolska - klasa V

          III Michał Młynarski - klasa  V

           Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy piątej:

          Oliwia Andres i Maria Dobrowolska.

           

          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

           

           Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

          Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom. 

                 

        • Szkolne Eliminacje Konkursu Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn

        • W dniu 16.11.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszanach odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Wiedzy o Lasach Nadleśnictwa Krasiczyn. Konkurs miał formę testu złożonego z 30 pytań zamkniętych. 

          Pytania dotyczyły:

          - funkcjonowania Lasów Państwowych;

          - charakterystyki lasów w regionie;

          - ochrony przyrody, ochrony lasu;

          - hodowli i użytkowania lasu;

          - łowiectwa.

           

          W tym etapie Konkursu wzięło udział łącznie 16 uczniów klas 6 – 8. Trzy osoby, które napisały najlepiej test wiedzy będą reprezentowały naszą szkołę na etapie centralnym, który odbędzie się 8 grudnia 2023 r. w siedzibie Nadleśnictwa Krasiczyn, w Przemyślu. Laureatami szkolnego etapu Konkursu są:

           

          I miejsce: KAROLINA TKACZ kl. 8

          II miejsce EMILIA SENCZYSZYN kl. 8

          III miejsce KUBA DMYTRYSZYN kl. 8

           

          Gorąco gratulujemy zwycięzcom i będziemy trzymać za nich kciuki 8 grudnia.

          Pozostałym uczniom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

        • „Jeszcze wczoraj zwykłe dziewczyny i chłopaki, dzisiaj świetne przedszkolaki”- Pasowanie na przedszkolaka

        • W naszej szkole  dnia 16 listopada odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.To pierwsza tak ważna uroczystość dla naszych przedszkolaków. Od tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.  Pasowanie  rozpoczęło się od pięknej części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynię oddziału przedszkolnego p. Monikę Król. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek'' oraz wykonując taniec do piosenki "Maszerują przedszkolaki' - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią i że zasługują na miano "Starszaków i przedszkolaków'' poprzez recytację, śpiew i taniec. Następnie Pani Dyrektor Barbara Nawojska - Synus dużym drewnianym ołówkiem dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na przedszkolaka i upominki.Duma rozpierała każdego maluszka, a także rodziców, którzy z uśmiechem i wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy.

          Po pasowaniu na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

           

          Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci.

          Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń :) !

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''. 

          STARSZEGO 

        • Pete the Cat

        • Dzieci lubią oglądać bajki, kreskówki i filmy animowane. Przygody bohaterów w przyciągającej wzrok aranżacji wizualnej i dźwiękowej, angażują uwagę dzieci, wzbudzają ich zainteresowanie, a co najważniejsze - sprawiają im dużą radość.Oglądając bajki i filmy w języku angielskim, dziecko osłuchuje się z językiem oraz różnymi akcentami lektorów anglojęzycznych, poznaje całe zwroty: osadzone w kontekście, nacechowane emocjami i dalekie od listy słówek do wyuczenia się na pamięć Dlatego bajka  Pete the Cat i odwiedzający Zerówkę jej główny bohater, Kot Pete, doskonale wspomagają naukę języka angielskiego najmłodszych.

        • Do Hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości

        • Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło dzieci do udziału w konkursie śpiewania hymnu. Konkurs miał na celu propagowanie patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych oraz pielęgnowania tradycji narodowej. Zadaniem konkursowym było nagranie filmu z wykonaniem polskiego hymnu.  W nagraniu wzięły udział uczennice klas I i II. Kornelia Adres, Zuzanna Adres i Milena Katan.

          Zapraszamy do obejrzenia fragmentu nagrania. 

           

      • Ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu"!!!
        • Ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu"!!!

        • Szkoła do hymnu” to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki, która rozpoczęła się w 2018 r. Nasza szkoła już po raz piąty wzięła udział w tej akcji w ostatni dzień roboczy 10.11. przed Narodowym Świętem Niepodległości.  O symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

        • ''11 listopada''

        • „Spośród słów używanych nieczęsto,
          tłumnie dzisiaj na place wybiegło
          słowo piękne, jak honor i męstwo,
          słowo, które brzmi –
          N I E P O D L E G Ł O Ś Ć.”

           

           

          11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość,rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.
          Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

          Z tej okazji w poniedziałek 13 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Olszanach odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez klasę 4 i 6. Oprawę muzyczną tworzyli uczniowie klasy 5. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

           

          Zapraszamy do obejrzenia więcej zdjęć w zakładce "Galeria zdjęć''.